Потужним градом пошкодило кожен третій будинок у Броді

Понад три сотні пошкоджених дахів, десятки побитих автомобілів та знищена городина – такі наслідки вчорашнього граду в селі Брід Іршавського району на Закарпатті. Як село оговтується після вирування стихії – у сюжеті “5 каналу”.

Міський мешканець 12-річний Михайло зберіг величезну градину в морозилці на згадку і тепер показує усім, хто пропустив це стихійне видовище.

Потужним градом пошкодило кожен третій будинок у Броді. Місцева поштарка Ганна Газдик показала журналістам своє поруйноване обійстя – потрощена градом черепиця рясно вкрила подвір’я. Дах протікає, злива залила всі кімнати. Хата, яка прослужила родині більше 70-ти років, тепер потребує капітального ремонту.

“Ночували ми на підлозі, бо не було де спати – всі дивани мокрі були”, – розповіла жінка.

Град у Броді побив більше десятка автівок.

“Це машина дочки вона не вспіла доїхати до гаража, бо сильний пішов град вона вискочила, забігла. А машину вона не вспіла поставити в гараж то секунди були, то неможливо було вийти. Град падав більший, як качині яйця”, – пояснила мешканка Броду Ольга.

В райраді створили надзвичайну комісію, яка фіксує збитки, завдані стихією.

“Хто звернувся в сільську раду, прийнята заява, створена комісія, комісія працює в селі складається акт обстеження, описуються завдані збитки…а далі…а далі звертаємось в райдержадміністрацію надіємось на відшкодування держави”, – пояснила сільська голова Надія Лендєл.

Поки що мешканці самотужки долають наслідки стихії. На наступні кілька днів синоптики прогнозують на Закарпатті нестійку погоду з дощами й грозами.

Світлана Максимова, Микола Томаш, “5 канал”

 

Залишити відповідь