На Закарпатті знайшли тіло зниклого взимку туриста: друзі розповіли подробиці.
Знайомий, який був з ним на відпочинку, відмовився говорити з журналістами.

Понад півтори сотні людей прочісували кожен квадратний метр гірських підйомів і спусків в Закарпатській області. Це була наймасштабніша пошуково-рятувальна операція. Напередодні вона завершилася. Але дива не сталося. Рятувальники

В Закарпатській області знайшли тіло зниклого взимку туриста-киянина знайшли тіло 40-річного Олексія Кушнірука, який загубився в горах ще всередині лютого.

Як це сталось і чому пошуки так затягнулися – про це йдеться у випуску ТСН 19:30.

Олексій із загиблим товаришував із дитинства. Каже, розумів, що шансів знайти його живим немає. Утім, думка про те, що з моменту зникнення друга минуло вже два місяці, а його так і не знайшли – не полишала. Він і ще семеро чоловіків до операції підготувалися, прочитали літературу й цими вихідними знову вирушили на пошуки з професійними рятувальниками. Серед них був і Сергій. Саме він у день зникнення був у горах разом із загиблим. 

За яких саме обставин загубився Олексій – для його друзів досі загадка. Бо Сергій постійно плутається в своїх розповідях. “Він не міг пояснити, чому був фінгал під оком, якісь були неточності”, – кажуть знайомі.

ТСН намагалася записати коментар Сергія. Але він говорити з нами відмовився. 13 лютого друзі каталися на лижах в районі гори Гемба. Це були невизначені траси. Тобто вони не є офіційними. Це заняття фрірайдом. Вони невикатані. Вони спустилися в умовах поганої видимості, а в той день, окрім туману, спостерігався ще й сильний снігопад. 

І загубилися. Сергія знайшли наступного дня. Він сам вийшов на зв’язок. А від Олексія – жодного сигналу Навіть за останніми згадками старожилів гірської пошуково-рятувальної служби в нас таких довготривалих пошуків не було.

Заблукалого шукали три тижні. Залучали навіть авіацію. Але через сильні заметілі й небезпеку сходження лавин пошуки припинили. Їх поновили, коли зійшов сніг. Рятувальники сподівалися, що людина виявиться живою і що ми знайдемо його в одному з будиночків лісників, але, на жаль, дива не сталося.

Коли Олексій зник – його, допоки могли, шукали по слідах. Так рятувальники піднялися на висоту в майже півтори тисячі метрів. Найпевніше – кажуть пошуковці – він піднявся туди, там ступив на зледенілу ділянку й посковзнувся. Його тіло знайшли на майже 200 метрів нижче. Ось ця точка на карті – це і є те саме місце. Це майже за 7 кілометрів від місця зникнення.

Попередньо – в загиблого є ознаки черепно-мозкової травми. Але остаточну причину смерті ще встановлюватимуть. Сьогодні його тіло спустять із вершини. А потім перевезуть до Києва. Тут в Олексія залишилися мама і брат.

Залишити відповідь