Університет повинен ще й компенсувати йому зарплату

Напередодні Нового року в Ужгородському національному університеті стався скандал –було звільнено декана кафедри історії України Романа Офіцинського. 

Причиною звільнення стала книга Офіцинського “Червона лінія”. І хоча в передмові до книги автор вказав, що все тут жартома і без конкретики, книга наробила галасу, бо в ній було чимало пікантних сцен за участі персонажів, у яких багато хто впізнав саме викладачів Ужгородського університету та й самого ректора.

Звільнення відбувалося доволі стрімко. Звідкись виник лист викладачів та випускників університету, у якому вони зазначали, що у книзі Романа Офіцинського забагато сцен розпусти. Потім виникла доповідна ректору Володимирові Сливці від одного з проректорів і ректор відразу ж напередодні Нового року, 28 грудня 2018 року, звільнив Офіцинського з роботи.

Мовляв, Роман Офіцинський займається викладацькою роботою і несе виховну функцію, то якою повинна бути та виховна робота з формування високоморальних студентів, якщо в книзі одні вагіни та фалоси. 

У свою чергу, Роман Офіцинський з таким звільненням не погодився. Він підготував позовну заяву до суду, у якій писав, що книга є художньою, конкретно нікого в ній там не ображав і просив поновлення на роботі та компенсації зарплати за вимушені прогули.

Ужгородський міськрайонний суд розглянув позов Офіцинського і став на його користь, винісши рішення про поновлення на роботі і компенсацію зарплати.

Щоправда, в університету ще є шанс подати на це рішення апеляцію. 

Залишити відповідь