Зустріч з нацменшинами: Закарпаття відвідав голова Комітету з питань прав людини Дмитро Лубінець (ВІДЕО)

31 травня в Ужгороді відбулась зустріч членів Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин з представниками національних меншин Закарпаття.

Дана зустріч відбулась у рамках підготовки нового законопроєкту «Про національні меншини в Україні».

Голова комітету Дмитро Лубінець прибув на Закарпаття не дарма, адже саме тут проживає велика кількість нацменшин.

На зустрічі були присутні представники громадських організацій ромської національності, угорської, словацької, німецької та русинської

Спочатку представник департаменту культури національностей та релігій Олександр Лях доповів про стан та перспективи забезпечення прав національних менших.

Згодом кожна сторона розповіла про свою діяльність в області та нагальні проблеми які турбують громаду.

До прикладу, заступник голови ГО «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі Черхень» Мирослав Горват розповів, що серед ромського населення є проблема паспортизації. Адже без документів багато ромів не можуть отримати офіційне працевлаштування та інші види послуг. Обговорили і легалізацію будинків.

Заступник голови ГО «Товариство угорської культури Закарпаття» закликав звернути увагу на кримінальні справи, які були відкриті через нещодавні провокації у Берегові, а також обговорили питання щодо закону «Про освіту».

Голова обласної спілки громадських організацій «Народна рада русинів Закарпаття» Євген Жупан попросив знову розглянути можливість визнати русинів як окремий народ.

Загалом Дмитро Лубінець зазначив, що всі побажання та прохання будуть розглянуті і вирішені у рамках їх можливостей.

Залишити відповідь