Аналізує два тижні після побиття Алек Армвінер на своїй сторінці у ФБ:

«Звіряче побиття франко-украïнського підлітка Юрія в центрі Парижa. 2 тижні після драми.

15 січня, на “плиті Богренель”, група невідомих жорстоко побила 14-ти річного підлітка.
Внаслідок чого він в критичному стані був евакуйований до дитячоï лікарні Некер та після багатогодинноï операціï був введений в штучну кому, в якій пробув тиждень. Потім була проведена інша операція на очах.
Зараз стан Юрія стабільний, але поки складно оцінити наслідки цих травм для його здоров’я.

Інцидент набув широкого розголосу лише 22 січня, коли були оприлюднені кадри спостережноï відеокамери з місця побиття: близько 20-ти секунд звірячоï розправи десятка осіб з застосуванням кийків, молотка та ударів, спрямованих здебільшого у голову, з вже малорухомою жертвою, лежачою на землі.
Відео, поширене спочатку ультраправими, вийшло за межі політичних осередків та шокувало всю Францію.
Численні реакції відомих політиків, спортсменів та інших публічних осіб, статті, репортажі, дебати, слова підтримки та листи, надіслані Юрію в лікарню.

28 січня французька поліція затримала 9 неповнолітніх (15-17 років) та 1 повнолітнього (18 років), більшість з яких є мешканцями містечка Ванв, розташованого в 7км від Парижа. Потім ще додатково були затримані 2 неповнолітніх.

Ці затримання стали можливими після опрацювання даних з камер спостереження на місці злочину та метро, даних присутності на місці злочину від телефонних операторів та добровільного звернення до правоохоронців 4-х учасників.

30 січня Прокуратура Парижа відкрила провадження проти 9-ти затриманих, п’ятьом з них інкримінують замах на вбивство. Окрім замаху на вбивство, звинувачення пред’явлені за співучасть у замаху на вбивство та участь у злочинному об’єднанні з метою підготовки злочину та здійснення крадіжки з застосуванням насильства.
Окрім побиття, у Юрія був вкрадений його мобільний телефон.

Сьогодні стало відомо про обрання запобіжних заходів: п’ятеро підозрюваних (4 неповнолітніх та один 18-ти річний) знаходитимуться під вартою до судового процесу, четверо інших – під домашнім арештом.

Що ж сталося?
Поки ведеться слідство, витоки інформаціï незначні і місцями суперечливі чи не зовсім вірні.

З самого початку, однією з гіпотез правоохоронців була бійка між двома підлітковими бандами: банди “RD4 ” з Богренель та банди з містечка Ванв, яке знаходиться у 7 км від Парижу.
На це вказували свідки, які чули викрики “Ми з Ванв!”, а після медіатизаціï відео побиття Юрія, 24 січня в Твіттері був створений акаунт “відновити правду”, який стверджував, що це була відповідь на побиття підлітка з Ванв бандою з Богренель: 10 січня, 5 днів до побиття Юрія.
Акаунт надав відео побиття підлітка з Ванв та фото Юрія в більш дорослому віці, бо поширене на той момент фото не відповідало віку юнака.
Викладена інформація, відео та фото не підтверджували ні участь Юрія в тому побитті ні навіть його належність до банди « RD4 ».
За фактом побиття підлітка з Ванв 10 січня, почато інше розслідування, окремо від побиття Юрія.

Чи брав Юрій безпосередню участь в цьому побитті і чи був він членом банди з Богренель?
Поки немає жодноï перевіреноï інформаціï щодо цих 2-х питань.

Побиття Юрія відбулося близько 18-30 на облаштованому даху комерційного центру, під назвою “плита Богренель”.
Ця плита є місцем посидіньок та навіть ігор з дітьми на вихідних, але також і підозрілих зібрань та стичок, в тому числі і представників цієï підлітковоï банди RD4. Саме тому мер і встановив там камери відеоспостереження.
Газета Фігаро заявила, що Юрій був відомий поліціï, але потім нюансували, що це були лише контролі саме на цій плиті, які не переходили в якісь конкретні санкціï.
Тобто ïм була відома просто його неодноразова присутність там.

Викрутка в кармані Юрія на момент його побиття.
Тут повна какофонія чи була вона чи ні. Те ж Фігаро та інші видання написали, що була, потім писали менш впевнено, але до кінця не спростували.
Одне з маловідомих інтернетвидань AmoMama написало, що матір Юрія дала ïм інтерв’ю та пояснення, зі слів сина, про те, що викрутка була в кармані як інструмент, необхідний для його професійного навчання.
Посольство Украïни у Франціï зробило заяву про те, що жодноï відомості про наявність викрутки не міститья у звіті правоохоронців, коли вони прибули на місце побиття.

Тому тут важливо дочекатися розслідувань по цих 2-х справах та не робити поспішних висновків.
В любому випадку, замах на вбивство та тваринна жорстокість не може бути виправдана нічим.

Слідство триває… Не поспішайте з висновками… Не ідеалізуйте, але і не засуджуйте безпідставно…

Не просіть загального об’єднання чи якихось протиправних дій лише тому, що він украïнець, але і не засуджуйте без остаточних та достовірних висновків правоохоронців.

І зніміть оті дурнуваті аватарки з фразою “Юрій мені сказав помститися за нього”…»

Залишити відповідь