Запорукою хорошого самопочуття є сон. Якщо після пробудження людина відчуває втому, біль у спині, шиї чи голові, то причиною цього може бути неправильно підібраний матрац. Ми пропонуємо ознайомитись із декількома правилами, які допоможуть не помилитись під час покупки й обрати найкращий варіант.

Як вибрати матрац

Пропонуємо ознайомитись з основними параметрами, які обов’язково треба врахувати, перед тим як купити матрац.

Вага людини Н3

Це перший параметр, на який варто дивитися, обираючи виріб для дорослої людини. . 

  • До 60 кг – краще купувати м’які матраци або середньої жорсткості. 
  • Від 60 до 90 кг – можна орієнтуватись лише на особисті вимоги та відчуття, а також враховувати наявність показань по стану здоров’я.
  • Від 90 кг і більше – треба обирати жорсткі моделі з якісними пружинами.

Зверніть увагу, що кожен матрац має свої обмеження по вазі. Перегляньте або уточніть цю інформацію також перед покупкою.

Наявність захворювань

Люди, які мають будь-які захворювання хребта, шиї, голови, повинні спиратися на єдине правило – рекомендація лікаря. Зазвичай в таких випадках прописують жорсткі матраци. Бувають випадки, коли в людини шия чи поперек болить час від часу. Для них є спеціальні матраци із двосторонньою жорсткістю. Що це означає? Коли загострюється хвороба, людина спить на жорсткій стороні, а в період, коли болі зникають, можна повернутися на м’яку.

Вік

Якщо особливих проблем зі здоров’ям немає, то вік теж може бути основним орієнтиром під час вибору.

  • До 16 років. Варто обирати спеціальні матраци створені саме для дітей.
  • Від 16 до 27 років. У цьому віці організм людини ще росте та розвивається. Для правильного формування хребта потрібно спати на твердій поверхні. Саме тому людям такого віку підійдуть матраци високої або середньої жорсткості. Надто м’які спальні місця можуть зашкодити організму.
  • Від 27 до 47 років. Це той вік, коли організм вже сформований і не змінюється. Тут варто звертати увагу на спосіб життя та вподобання. На якому матраці зручно спати, такий і купуйте. Багато хто обирає середньої жорсткості або м’який.
  • Від 47 років і старші. Люди такого віку повинні спати в максимально комфортних умовах, оскільки організм потребує більше умов для відновлення. Важливим аспектом є ортопедичний ефект. Вибір має падати на м’які або безпружинні матраци середньої жорсткості. Лікарі можуть порадити купити жорсткий варіант через певні особливості організму, тоді треба робити так, як каже спеціаліст.

Основні завдання матрацу

Головною задачею матрацу є повне розслаблення тіла людини та забезпечення якісного, міцного сну. Окрім цього, правильно підібраний матрац може вирішити деякі проблеми зі здоров’ям (сколіоз, гіпертонія, артрит та інші).  Натомість, якщо спальне місце не відповідає вимогам, можуть навпаки з’явитись проблеми зі спиною, кровообігом, людина буде відчувати постійну втому, напруженість та дискомфорт.

Дотримуючись цих простих правил, ви легко зможете вибрати виріб згідно до своїх потреб та побажань. Величезний вибір матраців на будь-який смак є в інтернет-магазині Алло. Ви можете замовити матрац онлайн, а потім забрати з найближчого магазину або ж обрати доставку до квартири.

Залишити відповідь