Про це Віктор Симканич написав у себе на сторінці у ФБ

“Хотів би поінформувати громадськість, особливо жителів села Суха, щодо ситуації навколо навчального закладу цього населеного пункту. Не хочу заглиблюватися в історію та причини, які призвели до того, що освітній заклад нашої громади став філією навчального закладу сусідньої Керецьківської ТГ. А гроші на зарплату вчителям Сухівської школи надійшли до бюджету Довжанської сільської ради.У зв’язку із ситуацією, що склалася, першочерговим нашим завданням стали забезпечення стабільного навчального процесу та отримання випускниками Сухівського закладу документів про освіту. А в період літніх канікул нами будуть проведені всі необхідні процедури щодо переведення закладу в управління Довжанської сільської ради.

З метою забезпечення належного завершення навчального року, мною було ініційовано та підтримано депутатським складом рішення про виділення 4 мільйонів гривень освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників Сухівської школи. Цих коштів повинно в повній мірі вистачити для виплати заробітної плати, відпускних та матеріальної допомоги педагогам.Що стосується забезпечення інших потреб навчального закладу, вони будуть розглядатися депутатським корпусом додатково.

Враховуючи інформацію, що озвучується керівництвом та депутатами Керецьківської сільської ради, у їх громади складне фінансове становище, що призвело до виникнення заборгованості з оплати праці вчителям і спонукало їх до прийняття досить дивного рішення про ліквідацію Сухівської школи, яке протягом останнього тижня супроводжується психологічним тиском зі сторони керецьківського керівництва та окремих депутатів на сухівських вчителів у вигляді майже щоденних «делегацій».

Замість того, щоб скликати термінову сесію для прийняття рішення, яке би дало змогу перевести виділені нами кошти на зарплату вчителям (а вже пішов 12-й день), вони знімають відосики, пишуть статті в інтернеті, психологічно тиснуть на вчителів, тим самим створюючи соціальну напругу не лише в селі Суха, а й між нашими громадами.І все це виглядає штучно створеною проблемою, інформаційно-політична ціль якої – відволікти увагу від іншої топ-новини минулого тижня у Керецьківській громаді.

Тому закликаю Керецьківську сільську раду не гратися в політичні ігри, а зібратися і прийняти необхідні рішення в інтересах вчителів та учнів”.

Що передувало?

4 квітня Petro Shynkar повідомив, що Сухівську гімназію буде закрито:

Суха приймає сумну звістку: “Через два місяці заклад буде ліквідовано у зв’язку з реорганізацією”. Отже, всі будуть звільнені?02.04.2021р. комісія від Керецківської ТГ ознайомила Сухівську гімназію із рішенням сесії Керецьківської сільської ради N261 від 30.03.2021р. “Про внесення змін у рішення N207 від 04.03.2021р. “Про виділ філії – Сухівської гімназії з Кушницького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Керецьківської сільської ради”, а також повідомлено, що через два місяці заклад буде ліквідовано у зв’язку з реорганізацією”.

Цей запис має один коментар

 1. Шинкар Петро

  Увагу фейсбучної спільноти, зокрема і депутатів Керецьківської сільської ради, привернув сьогодні допис Віктора Симканича, голови Довжанської територіальної громади.
  Хотів би і я, в свою чергу, поінформувати громадськість, особливо жителів села Суха, щодо ситуації навколо навчального закладу цього населеного пункту.
  1. Хочу заглиблюватися в історію та причини, які призвели до того, що освітній заклад Довжанської громади став філією навчального закладу сусідньої Керецьківської ТГ, вказати на невідворотність морального засудження таких дій для керівників будь-якого рівня, навіть Голів ТГ. Конституцією України передбачено, що посадовці та держслужбовці повинні працювати на відстоювання інтересів громадян у межах законних можливостей. Якщо ж особа ухиляється від певних дій, що є логічними і законними, – це теж, з точки зору Конституції, вважається злочином. Чому ж тоді питання про відокремлення Сухівської школи від Кушницької не виникало до сьогодні? Чому депутати Довжанської територіальної громади не відреагували жодним чином на намагання Керецьківської сільської ради «повернути» навчальний заклад в управління Довжанської громади (рішення сесії Керецьківської сільської ради 207 від 04.03.2021 року. До речі, з усіма рішеннями можна ознайомитися на сайті Керецьківської територіальної громади). Саме в лютому – березні проходила масова реєстрація навчальних закладів по всій Україні, і саме тоді жодних питань про порушений навчальний процес чи документи про освіту не виникло б.
  2. Здивувався раптовому пробудженню дієвості керівництва Довжансьої ТГ в рядках:” Замість того, щоб скликати термінову сесію для прийняття рішення, яке би дало змогу перевести виділені нами кошти на зарплату вчителям (а вже пішов 12-й день),..”(написано 06.04.2021). Тобто керівництво Довжанської громади робить вигляд, що не помічає інформацію з Урядового порталу, що реформа децентралізації завершиться в 2020 році проведенням восени місцевих виборів на новій територіальній основі громад. Ще більше дивує той факт, що про Рішення №670 Іршавської районної ради від 21.07.20 “Про утворення опорного Довжанського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів”, Рішення № 675 від 21.07.20 ” Про утворення опорного Кушницького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів”, ніхто сьогодні не згадує. Але ж саме вони стали початком сьогоднішньої ситуації.(http://www.irshava-rada.gov.ua/index.php/rishennya-rajonnoji-radi/7-sklikannya/31-sesiia-21-lypnia-2020-roku) Привертає увагу п9. рішення № 675 : Установити, що опорний Кушницький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області є правонаступником усіх майнових та немайнових прав і обов’язків Сухівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області, – а також наступний : Забезпечити попередження працівників Сухівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області про реорганізацію шляхом приєднання та про зміну істотних умов праці( їх можливе наступне вивільнення), дотримання їх соціально-правових гарантій у порядку та на умовах, визначених чинним законодавством України. Отже, про стан справ було відомо заздалегідь. До речі, щоб довести бездіяльність юридично, а не “примітивним маніпуляційним шляхом”, достатньо опублікувати листи-звернення від громади до громади з проханням взяти на забезпечення навчальний заклад, де навчаються мешканці громади, здійснюється освітній процес для них. 12 днів бездіяльності!!!! Чому ж так довго гроші , виділені на зарплату вчителям Сухівської школи та надійшли до бюджету Довжанській громаді не перечислялися в Керецківську громаду? Ось тут питання: ” А хто і звідки взяв кошти на зарплату вчителям Сухівської школи, забезпечив працівників навчального закладу купівельною спроможністю, не залишив на одинці з горем?!” Чи добро швидко забувається перед обіцянками примарного майбутнього всегромадського щастя?!
  3. Чи могла Довжанська громада забезпечувати діяльність Сухівської школи вже з нового 2021 року? Відповідно до п. 39 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу (з урахуванням змін, внесених Законом № 1081 від 15.12.2020) з 1 січня 2021 року видатки на функціонування установ і закладів у межах території, що належить відповідній громаді, плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад. Тобто фінансування зазначеного закладу можливе з 1 січня 2021 року без передачі їх у власність територіальній громаді, відповідно до вимог бюджетного законодавства.
  4. Дивує той факт, що навіть тоді, коли депутатський корпус повернувся лицем до проблем з фінансуванням працівників школи села Суха, «ніби ненавмисне зроблені» технічні помилки працівниками Довжанської сільської ради блокують можливість зібратися депутатам Керецьківської сільської ради і все ж таки прийняти рішення про (ЗВЕРТАЮ УВАГУ) повернення коштів, котрі виділила держава (а не Довжанська сільська рада) для оплати праці педагогів – державної освітньої субвенції. Недосвідчений читач зрадіє напису “4 мільйони гривень освітньої субвенції”, неначе манні небесній, не враховуючи той факт, що про те, чи будуть дітки навчатися у комфортних умовах – теплому, прибраному, добре освітленому приміщенні, – чи матимуть доступ до мережі Інтернет та ін. сьогодні піклується Керецьківська громада, виділяючи кошти із місцевого бюджету для функціонування освітнього закладу.
  Легко критикувати сусідню громаду, вказувати на “відволікання” чи на законність дій депутатського корпусу, але в скрутну хвилину саме сусіди не залишили без підтримки Сухівську школу. Тривожить, що багато хто із посадовців, котрі повинні тримати руку на пульсі щодо процесів, що відбуваються навколо Сухівської школи, котрі повинні відстоювати право сухівських дітей закінчити Сухівську гімназію, а не Кушницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів, котрі повинні «відбивати» право працівників на вчасно отриману заробітну плату, сьогодні відволікаються від своїх ОБОВ’ЯЗКІВ, «поклоняються» мудрості осіб, які не так давно не зовсім зрозумілим шляхом зробили із повноцінного навчального закладу філію.
  Сумно, що визначені пріоритети щодо жителів громади розкриваються в словах керівника, який вказує не на болючу проблему громадян Сухої, а на “.. іншу топ-новину минулого тижня у Керецьківській громаді.”
  На останок оптимістична думка про те, що новий адміністративний устрій в Україні не знищить наші споконвічні культурні, родинні зв`язки, ми будемо і на далі співпрацювати і в питаннях екології, і в питаннях розвитку інфраструктури …Для себе в цій ситуації я зробив висновок, що справжнє народовладдя не там де КЕРІВНИК вирішив, що і коли буде покращувати, а ТАМ, де люди долучаються до обговорення та вирішення щоденних проблем.

Залишити відповідь