Наприкінці 1958 року на галявині неподалік замку розпочалося будівництво Закарпатського молодіжного центру «Верховина». Перших відвідувачів «Верховина» гостинно зустріла 26 червня 1962 року. Ця міжнародна туристично-оздоровча локація дуже швидко стала відомою не лише в Радянському Союзі, але й за його межами. Протягом 45 років тут відпочило близько півмільйона юнаків і дівчат з усього світу. Теплими словами «Верховину» згадують туристи з Чехословаччини, Угорщини, Польщі, Німеччини, Румунії, Франції, Канади, Італії, Іспанії, Бразилії, Індії та інших країн.

Замість "совєтского" - сучасне: "Верховина" декомунізувала радянський вказівник (ФОТО. ВІДЕО)

Це місце сили завжди притягувало творчих людей, тож багато відомих особистостей свого часу відпочивали чи зупинялися у «Верховині». Художники малювали пейзажі, поети складали вірші та пісні. У 1972 році всесвітньо відомий віолончеліст, піаніст, диригент, дисидент, громадський діяч Мстислав Ростропович дав концерт в Невицькому замку. Це була культурна подія світового рівня.

1972

Замість "совєтского" - сучасне: "Верховина" декомунізувала радянський вказівник (ФОТО. ВІДЕО)

Табір помер після розпаду СРСР. Зараз на місці старого основного корпусу молодіжного центру побудований курорт “Верховина”, реконструкція та будівництво нового комплексу розпочалося в 2013 році. Збережено й відновлено надбання минулого, створено новий сучасний курорт преміум-класу Verkhovyna Resort Medical & Wellness, який відроджує туристично-оздоровчий потенціал локації та підносить її на новий рівень.

Однак залишався один елемент, який нагадував та викликав неприємний осад у відвідувачів комплексу – вказівник на епоху, яка принесла багато болю, сліз.

Але цей “МИРУ МИР” пішов за “руцьким кораблем” і на його місці встановили новий!

Замість "совєтского" - сучасне: "Верховина" декомунізувала радянський вказівник (ФОТО. ВІДЕО)

Залишити відповідь