Закарпатська область, яка зараз перебуває в “помаранчевій зоні” може найближчими днями бути переведена в «червоний» рівень.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Також до “червоної” зони переводять Чернівецьку область.

Таким чином, дві області, які межують з Закарпаттям (Івано-Франківська й Чернівецька) мають підвищений рівень захворюваності.

Що є підставою для встановлення червоної зони?

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров’я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування «червоного» рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

Перелік заборон для “червоної” зони:

Закарпаття найближчими днями можуть  відправити у «червону» зону: Які обмеження почнуть діяти?

Адаптивний карантин

З 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину. Регіони поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

За новим поділом з 26 лютого у «червоній» зоні опинилася лише Івано-Франківська область. У помаранчевій зоні Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільська області. Київ та інші регіони — у «жовтій» зоні.

Згідно з урядовою постановою, «червоний» рівень запроваджуватимуть, якщо упродовж 3 днів поспіль буде перевищення хоча б двох показників. Цю зону запроваджуватиме загальнонаціональна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Залишити відповідь