Закарпатські словаки звернулися до Глави Європейської Ради та Глави уряду Словаччини з проханням підтримати євроінтеграційні наміри України

Голова ГО Закарпатське обласне культурно-просвітнє товариство словацьких жінок “Довіра” Яна Дудаш-Рижак від імені словаків Закарпаття звернулася до Глави Європейської Ради Шарля Мішеля та прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з проханням підтримати рішення про відкриття переговорів про членство України в Європейському Союзі. 

Шановний Пане Президенте Шарль Мішель, шановний Пане прем’єр-міністре Словаччини Роберт Фіцо.

Ми, представники словацької національної спільноти Закарпаття, звертаємося до Вас з великою надією та проханням щодо підтримки рішення щодо відкриття переговорів про членство України в Європейському Союзі, запланованого на 14-15 грудня 2023 року.

Україна за останній рік продемонструвала значний прогрес у виконанні рекомендацій Європейської Комісії щодо забезпечення прав національних меншин. Новий законопроект, прийнятий українським парламентом, максимально відображає інтереси національних меншин і користується нашою повною підтримкою. Цей крок є важливим для підтвердження відданості України зміцненню прав людей різних національностей на території всієї країни і в Закарпатті зокрема.

Ми наполегливо закликаємо всіх лідерів держав-членів ЄС продовжувати підтримувати Україну на шляху євроінтеграції. Цей поступ у забезпеченні демократії та прав національних меншин є невід’ємною частиною Копенгагенських критеріїв членства, і ми віримо, що Україна заслуговує на підтримку її зусиль у цьому напрямку. Навіть під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, Україна продовжує здійснювати необхідні реформи і залишається вірною своїм євроінтеграційним цінностям.

Ми вдячні за Вашу увагу до цього питання та надіємося на позитивне рішення, яке сприятиме майбутньому України та зміцненню європейського співтовариства, – йдеться у звернення Яни Дудаш-Рижак. 

Залишити відповідь