Текст звернення, оприлюдненого серед проєктів рішень обласної ради:

“Закарпатська обласна рада, як і інші органи місцевого самоврядування області, занепокоєні ухваленими нормативними документами щодо встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для операторів газорозподільної системи.

Такі нововведення викликали значний суспільний резонанс, призвели до масового невдоволення населення з приводу несправедливої та надмірної плати за транспортування природного газу. Непродумана система тарифоутворення створила безпрецендентну колізію: люди, які не користуються газом, мають платити за транспортування цього газу.

З 1 січня 2020 року споживачі змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку. Через низьку платоспроможність громадян, майже всі зароблені кошти людям доводиться віддавати за комунальні послуги, а зараз їм ще й треба доплачувати за так звану «доставку газу», що стало додатковим навантаженням на бюджет кожної української родини.

Значна частина жителів Закарпатської області свого часу за власні кошти купували відповідні матеріали (труби, ізоляційний матеріал та інші витратні матеріали) для підведення до своїх господарств газу, але прийняте в цей час рішення змушує всіх здійснювати оплату за транспортування газу до своїх осель фактично по своїх власних трубах. Водночас у країні повністю відсутній контроль за якістю блакитного палива, яке постачається кінцевому споживачу. Лічильники враховують лише об’єм, а не якість природного газу, тому населення платить за «брудний газ», який ледь горить, а коштує, як газ найвищої категорії.

Крім цього, з 1 липня по всій Україні зросте вартість транспортування газу для населення, а тарифи на його транспортування будуть різнитися для кожного регіону. Взагалі, з кожним підвищенням цін і тарифів у житлово-комунальній сфері зазначені проблеми лише загострюються, а у суспільстві зростає невдоволення політикою держави з окреслених питань.

Враховуючи викладене вище, з метою недопущення додаткового фінансового навантаження та уникнення соціальної напруги серед населення, депутати Закарпатської обласної ради, переконливо просять скасувати, так звану «абонплату за транспортування газу».

Залишити відповідь