Після розголосу ситуації про відмову громади у Нересниці утримувати пансіонат для вразливих переселенців, яке відремонтував БФ «Схід SOS», вклавши близько 7 млн грн від міжнародних партнерів, Закарпатська ОВА заявила, що є рішення про релокацію у це приміщення реабілітаційного центру з Покровського району. Разом з тим у «Схід SOS» зазначили, що загалом підтримують таку ідею, проте повинні узгодити це із донорами, тому заява Закарпатської ОВА «є передчасною». Крім того, у благодійному фонді підкреслили, що літні люди, які мали жити у відремонтованому пансіонаті в Нересниці, досі перебувають у транзитному шелтері у Дніпрі, жодної альтернативи для розміщення цих врятованих людей фонд не отримав.


Як повідомляв zaholovok.com.ua, у гірській Нересниці благодійний фонд «Схід SOS» відремонтував старе приміщення, аби облаштувати тут пансіонат для переселенців – у першу чергу тих, які потребують догляду через стан здоров’я та вік. Колишнє приміщення харчоблоку для лікарні повністю готове для проживання 36 людей: тут гарний ремонт, меблі, приміщення облаштоване усім необхідним для того, аби маломобільні люди могли перебувати тут у комфорті. На всі роботи у пансіонаті витратили близько 7 мільйонів гривень, кошти надали міжнародні донори. Проте, коли приміщення було готове до заселення людей, громада Нересниці відмовилася утримувати пансіонат. У громаді кажуть – «це тягар» і планують передати будівлю Закарпатській обласній раді. Однак, облрада наразі не готова брати на себе обов’язки щодо утримання пансіонату. 

Після розголосу про ситуацію із пансіонатом у Нересниці, ввечері у середу, 13 березня, Закарпатська ОВА на своїй офіційній сторінці у Facebook опублікувала відеокоментар заступника голови ОВА Петра Добромільського. Зокрема, він зазначив, що у Нересниці громада «не розібралася, скільки коштів треба буде задіяти», а також додав, що є рішення перемістити у відремонтоване приміщення реабілітаційний центр із Покровського району.

«Територіальна громада тоді не розібралася, скільки коштів треба буде задіяти для того, щоб утримувати цих внутрішньо переміщених осіб, які потребують додаткового догляду. Нами буквально нещодавно було прийнято рішення, щоб об’єкт не пустував, бо дійсно зробили якісний ремонт, перемістити туди з Покровського району Донецької області заклад  «Милосердя»», – сказав Петро Добромільський.  

Приміщення у Нересниці до ремонту
Приміщення у Нересниці до ремонту. Фото «Схід SOS»

«Це реабілітаційний центр для осіб з комплексними порушеннями і, відповідно, інвалідністю. Спільно з Міністерством реінтеграції були проведені наради, відправлені відповідні листи донору, позитивну згоду заздалегідь донор уже дав, але чекаємо остаточне рішення. Найближчим часом ці люди будуть евакуйовані в цей заклад і цей заклад буде використовуватися за призначенням для внутрішньо переміщених осіб, які евакуювалися. Вони самі будуть це фінансувати за рахунок коштів з бюджету Покровська, це буде довгострокове рішення на весь час війни, а також рік після цього. Потім буде прийматися рішення в подальшому», – заявив заступник голова Закарпатської ОВА.

За його словами, наразі йдеться про 65 людей: «Це 20 діток з порушеннями, а також працівники цього центру та батьки цих діток. Заклад розрахований на 36 осіб, але ми ще задіємо шелтер територіальної громади, де будуть розміщені інші люди. Тобто два об’єкти будуть задіяні для того, щоб евакуювати цих людей із зони бойових дій», – сказав Петро Добромільський.

Натомість вранці у четвер, 14 березня, Благодійний фонд «Схід SOS» оприлюднив заяву, в якій зазначив, що заява Петра Добромільського «є передчасною».

«13 березня команда фонду дійсно отримала листа від Закарпатської ОВА щодо можливості релокації центру «Милосердя» у відремонтоване приміщення, що належить місцевій сільський раді. Ми вже погоджуємо цей варіант із партнерами, коштом яких вдалося повністю відремонтувати приміщення.Ми підтримуємо релокацію центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Милосердя» зі прифронту, але мусимо отримати дозвіл від партнерів на зміну цільового використання приміщення», – зазначили у «Схід SOS».

Приміщення у Нересниці після ремонту. Фото «Схід SOS»
Приміщення у Нересниці після ремонту. Фото «Схід SOS»

«Передчасна заява Петра Добромільського виставляє нас недоброчесними перед партнерами, які надали фінансування та спостерігають за процесами навколо проєкту. Цільове призначення приміщення визначено договором між БФ «Схід SOS» і Нересницькою сільською радою, а також договором із міжнародним донором проєкту», – підкреслили у благодійному фонді.

Як нагадали у між БФ «Схід SOS», депутати Нересницької громади пропонували Закарпатській ОВА взяти в операційне управління центр у Нересниці для забезпечення проживання та соціального догляду вимушено переміщених осіб з інвалідністю та представників маломобільних груп населення старшого віку.

«На жаль, обласна військова адміністрація свідомо від цього відмовилася, про що сповістила фонд офіційним листом», – зазначили представники «Схід SOS».

«Проблема блокування евакуації осіб старшого віку залишається актуальною, адже фонд не отримав жодної альтернативи для розміщення врятованих людей, які впродовж 9 місяців вимушено проживають у транзитному шелтері в місті Дніпро», – підкреслили у благодійному фонді.

«Ми повідомимо про офіційне узгодження щодо можливості заселити у відремонтоване приміщення людей із Покровського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Милосердя». До того часу просимо Закарпатську ОВА не спекулювати на темі евакуації з прифронту», – наголосили у благодійному фонді «Схід SOS».

Залишити відповідь