Співробітники фінансового управління словацької митниці виявили спробу незаконного ввезення небезпечних хімічних препаратів для захисту рослин на прикордонному переході “Вишнє Нємецке-Ужгород”.

У трьох паперових мішках, які переміщував український водій вантажівки, було 44,6 кг забороненого гербіциду (симазин).

Водій задекларував лише ввезення 40 сигарет. Під час перевірки оглядовим скануючим пристроєм виявлено підозрілий пакунок, розміщений під напівпричепом. Таким чином виявлено 3 пошкоджені паперові пакети, загорнуті в чорний поліетилен, які водій не задекларував на митниці. У мішках знаходилась невідома речовина білого кольору.

З підозрілої речовини відібрано зразки, які досліджено за допомогою спеціальної лазерної техніки з використанням аналізатора спектру хімічних речовин RAMAN. Результати показали, що всі зразки мали однаковий склад. Це був хімічний препарат для захисту рослин гербіцид із діючою речовиною симазин.

Ввезення будь-яких засобів захисту рослин фізичними особами на територію Словацької Республіки суворо заборонено. Несанкціоновані препарати не лише загрожують навколишньому середовищу та вирощуваним культурам, але й здоров’ю людей. Тобто водій грубо порушив низку норм законодавства. Небезпечний гербіцид було вилучено, а суд суд призначив водієві покарання у вигляді видворення з території Словацької Республіки строком на 20 місяців та покарання у вигляді конфіскації майна.

Словацькі митники кажуть, що фіксують зростання кількості спроб нелегального ввезення на територію держави засобів захисту рослин.

Залишити відповідь