З 1 листопада 2017 року по 10 березня 2018 року на водоймах Закарпаття встановлено заборону на промисловий, любительський і спортивний вилов риби на зимувальних ямах. З переліком зимувальних ям, затверджених наказом Управління Держрибагентства у Закарпатській області № 88 від 27.10.2017 можна ознайомитись за посиланням, повідомили  novinizakarpattya.info у прес-службі Держрибагентства.

В зимовий період дозволяється лов риби зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількістю гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку. Добова норма вилову риби становить 3 кг. У разі здійснення лову риби на зимувальних ямах порушники будуть притягуватись до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства.

Взимку внаслідок покриття водойм льодом, що затримує доступ кисню, можливі явища задухи та загибелі риби. Щоб не допустити цього, Закарпатський рибоохоронний патруль звертається до всіх користувачів водних угідь, товариств мисливців і рибалок, громадських активістів з проханням, вести спостереження за станом зимівлі риб та своєчасно проводити аерацію води.

Закарпатський рибоохоронний патруль  звертається до всіх громадян, у разі виявлення фактів порушення правил рибальства у водоймах  Закарпатської області  повідомляти за номером «гарячої» лінії патруля: (098) 585-61-64 або на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.

Довідково:

Зимувальна яма – місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер у зимовий період. В цей час риба стає менш активною і збирається на зимівлю. У річках зимувальні ями знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В інших водоймищах вони, як правило,  розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.

Залишити відповідь