25 квітня єпископ Ужгородський і Закарпатський ПЦУ Варсонофій по завершенню Літургії святого Василія Великого здійснив Чин омовіння ніг. Замість миття ніг священнослужителям єпископ запросив на літургію 12 військовослужбовців 128 окремої гірсько-штурмової бригади.

Страсний тиждень – останні дні перед Великоднем. У ці дні віруючі згадують шлях страждань і хресної смерті Спасителя, щоб потім з радістю відсвяткувати Його Світле Воскресіння. Вчора у Свято-Троїцько-Михайлівському соборі віряни зібралися для церемонії омовіння ніг, яка є частиною обряду страсного тижня.

Ця традиція походить з євангельського опису, коли Ісус Христос на Таємній вечері омив ноги своїм апостолам. Всередині храму Гробу Господнього таку ж церемонію здійснив Варсонофій – Єпископ Ужгородський і Закарпатський Православної Церкви України. Замість миття ніг священнослужителям, єпископ запросив на літургію12 військовослужбовців 128 окремої гірсько-штурмової бригади.

Омовіння ніг символізує смиренність та готовність служити ближньому. Саме під час Таємної Вечері Христос промовив: «Нову заповідь Я даю вам: любіть один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного!» Тож не відступаймо цими днями від Христа ані на крок.

Залишити відповідь