Вони незначно знижують або зовсім не впливають на смертність серед заражених.

Усесвітня організація охорони здоров’яприпинила випробування протималярійного гідроксихлорохіну і препаратів для носіїв ВІЛ лопінавір і ритонавір як засобів для лікування пацієнтів з COVID-19.

Згідно із заявою, опублікованою на сайті організації, ці три препарати лише незначно знижують або зовсім не впливають на смертність серед заражених коронавірусом.

ВООЗ підкреслює, що рішення про припинення тестів стосується тільки міжнародної програми Solidarity і не виключає оцінки дієвості препаратів під час лікування пацієнтів, які були госпіталізовані, а також як профілактики COVID-19.

У кінці травня ВООЗ на короткий час припиняла випробування гідроксихлорохіну після публікації дослідження медичним виданням The Lancet. Тоді в організації вирішили дочекатися даних про безпеку використання препарату під час лікування COVID-19. Вже 3 червня випробування були відновлені.

Через декілька днів США виключили гідроксихлорохін зі списку препаратів від COVID-19.

В Україні гідроксихлорохін включено в протокол МОЗ з лікування коронавірусу.Препарат не розрахований на самолікування і може застосовуватися тільки за рішенням лікарів.

Його ефективність в лікуванні хворих COVID-19 зараз ретельно вивчається в багатьох країнах, зокрема в США і країнах ЄС. На думку китайських дослідників, гідроксихлорохін при коронавірусі не ефективніший стандартного лікування, але має більше побічних ефектів.

Залишити відповідь