Про підрив гранати одним із депутатів під час сесії Керецьківської сільради написали всі світові ЗМІ. 23 жертви трагедії, шестеро важких, один з яких помер у лікарні від уламкових поранень, – таке просто не можна було обійти увагою.

Він жив своїми дітьми та онуками: Розповідь про Віктора Пряділя, який загинув від рук керецьківського терориста

Служба безпеки майже одразу оголосила цей злочин терактом – саме таке кримінальне провадження за ст.258 ККУ наразі відкрито правоохоронцями, в ході слідства воно доповнюється іншими статтями (про незаконне заволодіння зброєю, зокрема).

Реакція громади на цю трагедію розділила суспільство на два табори: тих, хто підтримує підривника, і тих, хто засуджує його жорстокі дії. Проте, серед усього цього розгалуження думок, мало говорять про невинну жертву – Віктора Пряділя.

Він жив своїми дітьми та онуками: Розповідь про Віктора Пряділя, який загинув від рук керецьківського терориста

Пам’ять про загиблого депутата, сім’янина і визнаного юриста Віктора Пряділя не має залишитися непоміченою. Його рідний край втратив не тільки фахового юриста, але й чоловіка, батька та дідуся. Віктор знаходив час для своїх односельців як фахівець з права, і просто як доброзичлива людина. До нього завжди можна було звернутися за порадою і допомогою. Не отримуючи за це жодної бюджетної гривні виконував свої обов’язки депутата. Хто хоч раз був депутатом селищної, сільської ради знає, що це щоденний труд а не привілей, обов’язок розвивати свою громаду, допомагати людям.

Пані Марія, родичка загиблого Віктора згадує про нього:

Знайома з дитинства. Завжди був привітний, добрий, чуйний, усміхнений. При зустрічі завжди цікавився справами. Як юрист дуже-дуже багато допомагав і у селі, і в громаді, і у районі. Люди просто приходили до нього, зверталися і він нікому не відмовив. Батько – супер. Дідусь – неймовірний. Він жив своїми дітьми та онуками

Журналіст Василь Нитка, написав:

Вічна пам’ять і блаженний покой.

Знав Віктора як чудову людину, фахового юриста і авторитетного земляка.

Жаль, біль і смуток… Щиро співчуваю родині Березникам та всій громаді.

 Загальне співчуття та засудження теракту висловлюються десятками коментарів, що свідчать про велику шану та повагу до загиблого.

Руслана Маровди

Щирі співчуття рідним. Це була світла та порядочна людина яких мало. Я його знала багато років, і крім доброти та порядочності та доброзичливості , що була в цьому чоловікові не було більше нічого. Хай спочиває з миром. Світла пам’ять

Larisa Andrela

Надзвичайно порядна людина. Чому йдуть НАЙКРАЩІ? Щирі співчуття рідним. Світла пам’ять.

Enedi Laszlo

Співчуття рідним! Дуже порядна і хороша людина, був моїм наставником! Спочивай з миром! Надіюся що той виродок згниє в тюрьмі!

Наразі триває розслідування. Слідство не розголошує деталей, утім відомо, що підривник до події готувався та навіть написав передсмертну записку, яку згодом знайшли в нього вдома.

Він жив своїми дітьми та онуками: Розповідь про Віктора Пряділя, який загинув від рук керецьківського терориста

Що відомо про керецьківського терориста?

Сергій Батрин є депутатом Керецьківської сільської ради від партії «Слуга народу». Політичний пристосуванець. Колишній кандидат на посаду сільського голови 4 рази. Три рази на посаду сільського голови села Кушниця і один раз на посаду Керецьківської сільради. Кожного разу програвав усім своїм опонентам, після чого ставав критиком усіх голів сільрад, які вигравали у нього. Так сталося і після останніх виборів. Після програшу, у всіх своїх гріхах Батрин почав звинувачувати працівників і депутатів Керецьківської сільської ради. Кожна сесія ради супроводжувалася провокація та скандалами з боку Батрина. Як коментують місцеві: «перетворився на повного неадекватна» Так тривало до 24 лютого. Як тільки почалася війна Батрин зник з орбіти і майже рік не галасував, ховаючись від мобілізації. Коли йому вдалося оформити догляд за матірʼю і інвалідність 3 групи його активність «борця за справедливість» відновилася.

Як одну з можливих версій таких дій депутата стосовно односельців називають зведення особистих рахунків з головою тергромади, але це не виправдовує його вчинку, про що свідчать відгуки на сторінках у ФБ:

Саша Кікало

Це саме теракт, в найгірших традиціях мусульманських шахедів. Чи може Василь Штефко, під стілець якого закотилися перші дві гранати теж корупціонер?

Інна Сакаль

Це страшне горе… Щирі співчуття всім рідним !!!

Вчинок якому немає пояснення…Як людина може дозволити собі забрати чиєсь життя? Як???? І більшість людей які це схвалюють, про що ви думаєте???

Василь Куцкір Ми люди, і повинні вміти керувати своїми емоціями. Те що він зробив це не вихід. Немав він права вирішувати кому жити, кому ні. І саме старшне, що пострадали люди, які менш за всіх причетні до ситуації що стала причиною даного випадку. Пішов із життя нівчому не винен чоловік, чиїсь найдорожчий син, люблячий батько, хороший дідусь. Немає виправдань.

Павел Росул

Нема чого оправдовувати бандюка. Мало того, ще й героїзують!

Ви подуріли? Забрав життя невинної людини,покалічив десяток! Треба б до нього такі методи застосувати.

Що то буде,якщо мерзота буде кидати гранати в громадських місцях!? Країна терористів!?

Мені ще не відповів ні один «героїзатор»,що чи бажає він або його рідні опинитися там де рвуться гранати у «боротьбі» з чиновниками, корупціонерами?

Ні. А нас за що!?

Михайло Марфинець

Аня Бучмей Тко йому дав право вирішувати кому жити, а кому померати?

Ми живемо в демократичній країні, невинність чи провину підривника визначатиме суд. Громада у цей важкий період повинна об’єднатися, щоб сприяти розкриттю правди та надати підтримку сім’ї та друзям загиблого.

Загибель Віктора Пряділя — це втрата не тільки для його родини, але й для усієї громади, та колег депутатів, серед яких троє освітян, двоє лікарів, військовослужбовці ЗСУ, соціальні працівники, рятувальники, підприємці і пенсіонери.

Депутатів котрі голосували за виділення близько трьох мільйонів грн. на потреби військових і членів їх родин, всіляко намагалися покращити благоустрій громади, а дехто безпосередньо захищав нашу батьківщину на нулі, але не проголосували за чиїсь хворобливі амбіції.

Невже за це для когось вони вмить стали особистими ворогами у котрих потрібно забрати життя?

Залишити відповідь