ВРУ 275 голосами “за” підтримала правду №209 допроекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Відповідно до прийнятого рішення, у 2020 році продовжиться практика зарахування до місцевих бюджетів 13.44% надходжень від акцизного податку на пальне.

Нагадаємо, кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального, а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо.

Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить значні доходи у місцеві бюджети (в окремих випадках – до 80% від всієї структури наповнення бюджету).

Напередодні цей податок хотіли віддати на користь Дорожнього фонду України, що унеможливлювало б розвиток місцевих громад. Відтак згадувана правка являється надважливою для місцевого самоврядування, адже в Закарпатській області й взагалі є села, які майже виключно живуть за рахунок відрахувань з акцизу.

Як голосували закарпатські нардепи за правку №209 на підтримку громад:

Валерій Лунченко – “За” (позафракційний)
Василь Петьовка – “За” позафракційний)
Владіслав Поляк – “За” (депутатська група “За майбутнє”)
Віктор Балога – “Не голосував” (депутатська група “За майбутнє”)
Ігор Кривошеєв – “За” (фракція “Слуга народу”)
Михайло Лаба – “За” (фракція “Слуга народу”)
Анатолій Костюх – “Відсутній” (фракція “Слуга народу”)

Умисно не голосував тільки обраний по 69 одномандатному округу нардеп Віктор Балога.

Залишити відповідь