На цьому ера Москаля закінчується. На жаль, він так і не став месією для області. Ми писали про те, що головним завданням його перебування на посаді голови ОДА було обмежити владу Віктора Балоги. Адже Москаля призначили після сумнозвісних Мукачівських подій і потрібно було стабілізувати ситуацію. Москаль боровся з Балогами, але це було примітивно і неефективно.

Ми також не очікували від Москаля розробки якоїсь ефективної економічної стратегії для Закарпаття. Так і сталося. 

В Україні є десятки успішних регіонів, які значно підвищили рівень життя своїх мешканців. Мова про успішні Об’єднані територіальні громади. А Геннадій Москаль був жорстким противником децентралізації і всіма шляхами гальмував процеси створення ОТГ. Він просто не міг собі дозволити втратити хоч часткову владу над деякими населеними пунктами області. Москаль з болем таки допустив створення ОТГ на Тячівщині, в Поляні, Іршаві та Перечині, але так і не дав можливість створити ОТГ в Нижньому Селищі, під Ужгородом і Мукачеві. 

Не під силу було Москалю дати потужний поштовх розвитку туризму в Закарпатті, а саме ця галузь могла б стати головною бюджетоутворюючою в області. 

На жаль, ми так і залишаємося областю з найгіршими дорогами, у нас досі найбільше в Україні шкіл, які не мають туалетів у приміщеннях, ми не можемо вирішити проблеми зі сміттєпереробкою, ми не навчилися максимально залучати кошти на грантові проекти.

Чи є позитив від п’ятирічного перебування Москаля на посаді голови Закарпатської ОДА? Важко щось пригадати. Все на що здатен був Москаль, так це влаштовувати фестивалі. Тобто, давати народу видовищ. А от про хліб він не особливо турбувався і всі проблеми перекладав на центральну владу.  Василь Поляк


Залишити відповідь

Цей запис має один коментар

  1. Втл

    Москаль був найкращим губернатором за часи незалежності України!)