Відкритий лист до ректора УжНУ та Міністра освіти оприлюднили місцеві ЗМІ у вівторок вранці, 19 жовтня. У зверненні вимагали відновити очну форму навчання або повернути їм кошти за період дистанційного навчання, звинувачували керівництво вишу у зриві опалювального сезону, вимагали звільнити проректора, який відповідав за підготовку до зими, а також попередили про страйки у разі, якщо вимоги не будуть виконані.

"Відкритий лист" у якому йшлося про мітинги та про зняття проректора, який провалив початок опалювального сезону в УжНУ, виявився фейком: Оприлюднено офіційну відповідь студентства

Студентська рада УжНУ оприлюднила відкрите звернення стосовно листа від «Асоціації студентів Закарпаття» з вимогами відновити очне навчання в університеті та попередженнями про студентський страйк. Студрада підкреслює, що організації, від імені якої був надісланий лист, не існує, а інформація про незгоду студентів із рішенням керівництва вишу про запровадження дистанційного навчання на три тижні – неправдивою.


Відповідне відкрите звернення опубліковане на офіційному сайті УжНУ у вівторок, 19 жовтня. Студрада УжНУ у своєму листі, зокрема, зазначає, що «Громадська організація “Асоціація студентів Закарпаття” не міститься в Реєстрі громадських об’єднань Міністерства юстиції України, а отже не може розповсюджувати жодні повідомлення від її імені та імені студентства Закарпатської області. Розцінюємо цей лист як цілеспрямований інформаційний вкид, яким заплановано очорнити репутацію студентської молоді та університету загалом».

Також студенти додаються, що рішення про запровадження дистанційного навчання «було погоджено керівництвом університету із органами студентського самоврядування. Студенти також його активно підтримали».

«Про доцільність рішення свідчить той факт, що  на більшості факультетів, у 4 із 6 університетських гуртожитків були випадки інфікування COVID-19.  У зв’язку із поширенням штаму “Дельта” у групі ризику зараз перебувають фактично всі, в тому числі й студенти, які, в переважній більшості, є невакцинованими», – йдеться у відкритому зверненні Студради УжНУ.

Крім того, ужгородські студенти закликали журналістів закарпатських медіа «дещо ретельніше перевіряти інформацію, яка до них надходить, адже поширення подібних фейків містить репутаційні ризики та дезінформує читача».

Керівник профкому УжНУ Олександр Баран прокоментував поширену місцевими ЗМІ інформацію про відкритий лист нібито від ужгородських студентів, у якому вони просили відновити очне навчання або компенсувати кошти, витрачені на оплату навчання  під час «дистанційки». Крім того, у відкритому зверненні йшлося про вимогу звільнити проректора, який відповідав за старт опалювального сезону.


Голова Профкому студентів УжНУ Олександр Баран у коментарі Zaholovok.com.ua зазначив, що Асоціація  студентів Закарпаття, якою підписаний лист, не існує, сторінка організації у Фейсбуці створена вчора ввечері, а інформація, яку поширила організація, не відповідає дійсності.

«Вчора я перепитав усіх профкомівців – ніхто до них із подібними питаннями не звертався. Окрім того, в університеті є скринька довіри, де можна залишити анонімне звернення до ректора і він його точно прочитає. Теж перевіряли – таких звернень не було. Ні щодо дистанційки, ні щодо опалення чи вакцинації», – сказав у коментарі Zaholovok.com.ua Олександр Баран.

Олександр  Баран також зазначив, що нещодавно в УжНУ проводили опитування студентів щодо їхнього ставлення до «дистанційки» і більшість були готові до продовження навчання у такому форматі: «Понад 53% студентів готові до дистанційного навчання, а ще понад 21% підтримують варіант змішаного навчання. Тобто разом майже 70% опитаних студентів ставляться до ситуації з розумінням»,  – зазначає голова Профкому студентів УжНУ.

За словами Олександра Барана, вакцинованих студентів в УжНУ не багато – близько 20%. З вересня в університеті щотижня  проводиться вакцинація усіх охочих.

Залишити відповідь