У Нижньому Бистрому, що в Горінчівській громаді Закарпаття, завершили ремонт будівлі Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло». Ця подія стала безпрецедентним прикладом співпраці громади та благодійників, завдяки яким діти з соціально незахищених та малозабезпечених родин громади отримали нову, світлу й простору домівку, де створено комфортні умови для цілодобового перебування.
Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» унікальний тим, що його співфінансують громада та Благодійний фонд «Майбутнє – дітям», і такий досвід є наразі єдиним у Закарпатті.
Ще рік тому взагалі йшлося про можливе закриття інституції, але меценати вирішили врятувати заклад для дітей. Новим приміщенням було обрано будівлю колишнього адмінкорпусу Теребле-Ріцької ГЕС, яку у 2018 році на баланс громади передало ПрАТ «Закарпаттяобленерго». Ще тоді за кошти підприємства до моменту передачі майна встановили нову покрівлю, вікна, здійснили частковий ремонт всередині будівлі, облаштували приміщення під харчоблок та їдальню.
Але лишалось ще багато роботи до того, щоб там могли жити діти. Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» залучила меценатські кошти й завершила ремонт: упродовж короткого часу, буквально за кілька місяців, у будівлі облаштували 9 спальних кімнат для дітей – всі просторі, світлі й комфортні. В кожній із них – ліжка, шафи, приліжкові тумбочки. Тут же, на другому поверсі будівлі, відремонтовані санвузли та велика ігрова кімната, в якій багато іграшок для дітей, розвивальні настільні ігри тощо.
«Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» – це результат спільного бачення та злагодженої роботи великої кількості однодумців, починаючи від Закарпатської обласної військової адміністрації, керівництва Хустщини, всієї Горінчівської громади – й завершуючи великою кількістю волонтерських організацій, небайдужих громадян, підприємців, які доклали величезних зусиль для того, щоб діти жили в комфорті», – відзначив голова наглядової ради Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Олег Ігнатко.
До облаштування ігрової кімнати долучилася Група компаній Tolk. Громадська організація «Хата не скраю» відремонтувала в будівлі ванну кімнату. Ще одна потужна команда підтримки – ГО «Волонтери Закарпаття», вони забезпечили заклад окремими меблями, матрацами, білизною, побутовими електроприладами тощо.
Уже зараз Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» став рідною домівкою для 19 дітей, а загалом зможе прийняти щонайменше 40 вихованців. Голова Горінчівської громади Михайло Калинич зазначив, що про можливості нового функціонального закладу проінформують інші громади Закарпаття, щоб вони могли, у разі потреби, влаштувати дітей зі своїх громад до нового закладу. «А загалом створення такого Центру – це безпрецедентний приклад співпраці громади та меценатів, – наголосив Михайло Калинич. – Така синергія, як на мене, повинна бути масштабована, а створення Центру й загалом може слугувати дорожньою картою для численних громад нашого краю та й України загалом на шляху вирішення питань дітей із соціально незахищених родин».
Мирослав Білецький, перший заступник голови Закарпатської ОВА, підкреслив, що відкриття Центру – це зразок взаємодії влади, громади і волонтерів: «Ця співпраця показала чудовий результат. Керівництво громади взяло на себе всю документальну та дозвільну частину, благодійники – побутову. Тут зробили ремонт, закупили нові меблі, обладнання на іграшки. Дітки знайдуть тут домашній затишок, тепло і любов. Такі проєкти надихають, вселяють віру у добро і небайдужість. Переконаний, що з часом таких Центрів в області буде більше».
Попереду в Центрі ще багато роботи. Зокрема, благодійники хочуть облаштувати в закладі своєрідний освітній простір – класну кімнату з партами, ноутбуками та необхідним приладдям, де діти зможуть готувати домашні завдання тощо. А за підтримки Закарпатської ОВА, Горінчівська громада почне роботу над проєктом облаштування прибудинкової території закладу. Тож команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» буде вдячна всім, хто й надалі підтримуватиме цю унікальну ідею.
Для довідки:
Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» до війни опікувався дітьми, які потребували допомоги із сімейних причин, в інтернаті при Нижньобистрівській Гімназії. Починаючи з 2021 року, працівники Фонду та Гімназії надали допомоги майже 500 дітям та дорослим. З початком війни на території Гімназії був створений прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які втратили домівки. Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» – це команда активістів, яка започаткувала та реалізує проєкт громадської організації «Розвиток IT освіти», що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.