У Львові 25 грудня мешканцю Мукачева (Закарпатська область) пересадили серце жінки. Про це пише Андрій Садовий.

“Це вже четверта трансплантація  у Львові. Особлива гордість за те, що цього разу операцію виконав завідувач відділення кардіохірургії ЛШМД Роман Домашич.  Донором стала жінка, яка потрапила в лікарню з тяжким інсультом”, – написав Садовий.

Нове серце отримав 30-річний мешканець Мукачева. Для чоловіка трансплантація повністю безкоштовна. “Вічна пам’ять жінці, яка поділилась своїм серцем!”, – додав мер Львова. Операція дозводила врятувати життя чоловіку.

Олег Самчукa, лікар Львівської  клінічної лікарні швидкої допомоги, розповів, що орган отримав 30-річний чоловік з Мукачева. Його власне серце після пневмонії було у критичному стані. За останній рік воно зупинялося шість разів. Донором для нього стала 42-річна львів’янка. Після того, як її мозок помер. Мама, чоловік і син погодилися на донорство, щоб серце рідної людин продовжило битися.

-“Величезна подяка усім, хто був задіяний у операції, особливо колегам із Києва. Трансплантація серця – дуже відповідальна операція і присутність досвідчених колег надважлива. Дякую за те, що не відмовляєте. Та найбільша наша вдячність родині донора. Це рішення далося їм непросто, але ним вони подарували шанс на життя молодому чоловікові і татові двох маленьких діток. Щиро дякуємо і співчуваємо вашій втраті. Символічно, що день цієї операції співпав у часі із нашою першою трансплантацією серця у Ковелі. Її рік тому ми теж виконали у ніч на Різдво і вона, без перебільшення,  стала поштовхом для розвитку всієї української трансплантології. Це хороший підсумок року. Уже у наступному ми націлюємося на трансплантації печінки і легень.”

Мукачівцю пересадили серце у Львові

Також у своєму дописі Oleg Samchuk опублікував відео самої операції.

Залишити відповідь