У неділю, 28 лютого, уряд Словаччини ухвалив рішення ввести в країні з 3 березня комендантську годину, а також зобов’язати громадян носити в громадських приміщеннях респіратори, а не медичні марки.

Як повідомляє “НВ” з посиланням на словацьке видання TA3, комендантська година діятиме на всій території країни з 20:00 до 1:00. В цей час з будинку можна буде вийти в разі поїздки на роботу або походу до лікаря.

Разом з тим з 5:00 до 20:00 громадянам буде заборонено виходити з дому без поважних причин, які повинні підтверджуватися документами.

З 8 березня в країні буде введено обов’язкове носіння респіраторів в магазинах і громадському транспорті, а з 15 березня — їх буде необхідно носити у всіх громадських місцях. Виняток зроблено для дітей — вони і далі можуть користуватися медичними масками.

Навчальні заклади поки продовжать роботу, проте учнів початкових класів та вихованців дитячих садків повинні будуть особисто приводити батьки, які направляються на роботу. Якщо батьки працюють з дому або зовсім безробітні – їх діти повинні перебувати вдома.

Такі заходи вжито щоб забезпечити підвищений ступінь захисту від зараження коронавірусом. Нові обмеження будуть діяти до 21 березня.

«Якщо до 21 березня не буде досягнутий позитивний ефект, то в країні введуть локдаун, що передбачає закриття підприємств і жорсткі обмеження на пересування», — наголосив прем’єр-міністр Ігор Матович.

Залишити відповідь