На Одещині померло однорічне маля. Батьки лікували його самотужки, до медиків звертатися не квапилися.

Вони думали, що то застуда, проте малечі ставали лише гірше.

Тоді вони вже звернулися до лікарів, та врятувати дитину медики не змогли. Дівчинці не було навіть року. Лабораторна експертиза підтвердила, що вбивцем став вірус, а у дитини не було щеплення. 

Обласні чиновники від медицини та батьки ситуацію не коментують. Місцеві ж ЗМІ повідомляють, ця смерть спричинила справжній скандал у вищих кабінетах.

Це вже третя смерть від грипу в Україні. Раніше у Харкові вже померли дві людини: 9-річна дівчинка та 62-річна пенсіонерка. Для обох смертельним став вірус А (Н3N2). Вакцини від нього в Україні – є. Але ані дитина, ані жінка не були щеплені.

Багато українців робить вакцинацію, щоб вберегтися від грипу.

У Харківській області вже були смертельні випадки, на жаль, і я хочу убезпечити себе. Тому вирішила зробити щеплення,
– сказала харків’янка Юлія Шевчук.

Зробити щеплення можна в будь-якому віці, починаючи з 6 місяців. Для дітей, особливо з слабким імунітетом, вакцинація життєво необхідна. Тим більше, медики попереджають, Україна на порозі епідемії.

Вакцинація виробляє захист протягом 2 тижнів. Справжній грип ми очікуємо в наступному році. В січні після канікул захворюваність буде зростати, і пік – це лютий, можливо, березень,
– наголосив лікар-імунолог Андрій Волянський.

Отже, час аби убезпечити себе від хвороби ще є. І єдина зброя проти неї – вакцина. Медики запевняють, зараз в Україні її достатньо. Вона зможе захистити від більшості різновидів грипу. Вартість препарату 500 гривень.

У МОЗ констатують: епідеміологічний поріг захворювання на ГРИП та ГРВІ вже перевищено на 2%. Найгірше вірус лютує на Київщині, Житомирщині, Сумщині та Харківщині. Хвороба вклала на лікарняні ліжка уже три сотні осіб. Вірус, який прийшов в Україну в минулому році, в Америці забрав 80 тисяч життів. Фахівці кажуть, що він особливо небезпечний для людей похилого віку.

Залишити відповідь