У 2021 році за програмою президента «Велике будівництво» будуть відновлені 250 км автодоріг, прилеглих до контрольно-пропускних пунктів на кордонах із сусідніми країнами. Загалом до 2023 року Укравтодор планує відновити 600 км прикордонних доріг, повідомляється на офіційній сторінці програми «Велике будівництво» у Facebook.

«Десятки років дороги біля контрольно-пропускних пунктів із сусідніми державами занедбували, через що, в’їжджаючи в Україну, кожна людина відчувала дискомфорт», – йдеться на сторінці «Великого будівництва».

Як зазначається, особливий акцент цього року робиться на прикордонних дорогах у Закарпатській області, яка межує відразу з 4 країнами ЄС. Там за рік буде відремонтовано понад 80 кілометрів під’їздів до КПП.

Зокрема, на кордоні зі Словаччиною будуть відремонтовані 3,5 км дороги Р-53, що веде до КПП «Малий Березний» – Убля, а також 13 км автодороги М-08 Обхід Ужгорода, включно з під’їздом до МАПП «Ужгород» – Вишнє Немецьке.

Найбільше доріг буде відремонтовано на кордоні з Угорщиною. Тут, як зазначається на сторінці «Великого будівництва», буде відновлено 5-кілометрову ділянку міжнародної траси М-06 Київ – Чоп, що є під’їздом до КПП «Тиса» – Захонь. Одночасно ведуться переговори з угорською стороною по ремонту моста через річку Тиса.

Також будуть відремонтовані 35 км автодороги М-25, яка веде до КПП «Соломоново» – Велика Добронь – Яноші та КПП «Косино».

Ще один пропускний пункт, на під’їздах до якого відремонтують дорогу, – Велика Добронь – Мукачеве – Берегове – КПП «Лужанка». Тут буде відновлено 24,6 км дороги М-24.

Між КПП “Вилок” та КПП «Дяково» будуть відремонтовані 7,7 км дороги М-26, яка з’єднує одразу дві країни Євросоюзу – Угорщину та Румунію.

Окремо повідомляється, що в перспективі буде побудовано 10-ти кілометрову ділянку, що веде до нового КПП «Дийда» на кордоні з Угорщиною. Також незабаром має розпочатися будівництво нової обхідної дороги м. Берегово з продовженням до МАПП «Лужники». А на кордоні з Румунією планується побудувати нове КПП «Біла Церква».

Нагадаємо, напередодні заступник керівника Офісу Президента, координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко повідомив, що у 2021 році буде завершене будівництво одного з найскладніших та найбільших довгобудів України – Запорізьких мостів.

Залишити відповідь