Нагадаємо, що уряд Угорщини зaпровaджує “тимчaсове чaсткове зaкриття” кількох КПП нa укрaїнсько-угорському кордоні до 31 липня.

Йдеться про переходи “Косино-Бaрaбaш” тa “Дзвінкове-Лоня”.

Варто зазначити, що пункти пропуску не закривають повністю, а лише змінюють формат їхньої роботи, а саме – тут зараз знаходяться діючі пункти вакцинації. Із 2 липня Угорщина надає можливість щепитися на її території мешканцям прикордонних регіонів, в тому числі і жителям Закарпаття.

Проте, вже другу добу поспіль на пунктах перетину справжній колапс. Десятки людей бажаючих вакцинуватися не можть перетнути український кордон.

Деталями інциденту поділилася читачка з редакцією Першого.com.ua.

“Вчора та сьогодні ми провели по пів дня в очікуванні перетнути кордон, але українська сторона відмовляється працювати на даних двох КПП. Аргументують вони це тим, що не працює база даних, а один із керуючих взагалі на питання в чому справа та чому ми не можемо проїхати далі відповів, що не зобов’язаний нам щось розповідати. Ми звернулися на гарячу лінію Державної прикордонної служби, потім заталефонували саме до Мукачівського прикордонного загону, там сказали, що потрібно писати письмову заяву, яка буде розглянута протягом 10 робочих днів, тобто, орієнтовно аж через 2 тижні. На угорському ж кордоні всі в очікуванні приймати людей для вакцинації, але за 2 дні навряд чи до них потрапила хоча б одна людина”.

Подібними історіями діляться закарпатці і у Вайбер-спільноті “Черги на КПП”. Одноголосно люди скаржаться на неможливість перетнути пункти пропуску “Косино-Бaрaбaш” тa “Дзвінкове-Лоня” та неаргументовану бездіяльність українських прикордонників.

Залишити відповідь