27 грудня в обласному музеї народної архітектури та побуту свою творчість представила Оксана Лібак – член Спілки дизайнерів України, керівник гуртка оригамі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (ЗОЦНТТУМ), методист Малої академії наук (МАН).

Виставка проводиться за офіційної підтримки Посольства Японії в Україні у рамках відзначення Року Японії в Україні.

Водночас, присвячена вона прийдешнім новорічно-різдвяним святам, що простежується у тематичному наповненні добірки: кутасті ялинки та мереживні сніжинки, барвисто-мерехтливі фігури найрізноманітніших форм, зіткані з вигадливих візерунків, створюють атмосферу щирих радощів та очікування омріяних сюрпризів.

У залі експоновано роботи, виконані переважно за останні 5 років, а також вибрані твори з більш ранніх періодів. Частина з них представлена “наживо”, інші –світлинами авторства Оксани Шуфрич. Презентовано різні техніки, в яких вправляється авторка: модульне оригамі, снапологія, кусудами, трансформація площини й ін.

Оригамі зародилося в Японії, однак, як це властиво для мистецтва, поширилось у багатьох країнах і всюди воно набуває певних особливостей. Власне, й у назві виставки “Оригамі по-українськи” є своєрідний виклик: нині в Україні оригамі не просто побутує, а розвивається, – наголосила під час презентації Оксана Лібак.

Помітних успіхів у цьому мистецтві вже досягла й сама авторка, – зауважив голова Закарпатського осередку Львівського регіонального відділення Спілки дизайнерів України Михайло Белень. Математична точність у поєднанні з тонким художнім чуттям – запорука створення довершених зразків оригамі. Серед експонованих Михайло Белень виділив роботу “Спіраль”, яку вважає гармонійним та багаторівневим символом і має намір запропонувати її як логотип Спілки дизайнерів України.

Привітала мисткиню з авторським дебютом заступник начальника управління культури облдержадміністрації Ілдико Молнар, котра поділилась ідеєю проведення в рамках виставки та фестивалю “Василля” тематичного майстер-класу з мистецтва оригамі для дітей. У свою чергу начальник відділу департаменту освіти і науки ОДА Євген Грабар обнадіяв, що “Різдвяні фантазії” Оксани Лібак екскурсійно оглянуть ужгородські школярі.

В урочистому відкритті також взяли участь колега авторки, майстер оригамі з м.Житомир Маргарита Антонова та директор музею Василь Коцан.

В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії В Ужгороді презентували мистецтво з Японії

Виставка продовжиться до 15 січня, інформує Управління культури Закарпатської ОДА

Залишити відповідь