Повідомлення про пожежу на Православній набережній в Ужгороді, поліція отримала від рятувальників сьогодні вночі, о 03:00.

Наразі, поліція з’ясовує всі обставини пожежі, в якій ніхто не постраждав. Також, за даним фактом було  відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 ККУ, тобто умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу, повідомляє відділ комунікації поліції Закарпатської області. Таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від 3-ох до 15 років.

За інформацією Mukachevo.net від джерел у правоохоронних органах, вигоріло близько 25 кв.м. будівлі, а пожежі передував вибух біля будівлі КМКС. Ймовірно, це знову був коктейль Молотова, який жбурнули у вікно.

Про це також пишуть угорські ЗМІ з посиланням на власні джерела. Також, за їхньою інформацією, майже повністю вигорів перший поверх будівлі.

Нагадаємо, це вже друга спроба підпалу цього офісу. Тоді невідомий або група осіб кинули пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі. За даними правоохоронців до тієї провокації були причетні польські проросійські радикали.

В Ужгороді під вікна офісу КМКС підклали вибухівку, пожежа знищила приміщення

Одразу після інциденту, Посол Любов Непоп була однією з перших хто відреагував на провокацію з підпалом.

— Українські компетентні органи працюють над тим, щоб знайти і покарати винних у нинішній неприпустимій акції. Але закликаю вже зараз замислитися над тим, кому так вигідна така акція в умовах нинішнього загострення в українсько-угорських відносинах, і спільно протидіяти всім спробам розсварити Україну та Угорщину, використовуючи в тому числі такі брудні методи, – зазначила Любов Непоп.

Також, з’явилась реакція офіційного Будапешту. Міністр МЗС Угорщини Пийтер Сійярто заявив, що це екстремізм.

Сійярто зауважив, що все це є неприйнятним, якщо Україна дійсно прагне зближення з ЄС та НАТО, і що українська держава повинна вміти стримувати екстремістів.

В МЗС України впевнено заявили, що будуть протидіяти будь-яким випадкам розпалювання міжнаціональної ворожнечі, як ззовні, так і в Україні в цілому.

Близько обіду версію про те, що офіс КМКС в Ужгороді не підпалили, а саме підірвалипідтвердив нашій редакції заступник голови Закарпатської облради та один з лідерів Товариства угорської культури Закарпаття Йосип Борто в ексклюзивному коментарі.

Також ми з”ясували на місці подій, що будівля КМКС вигоріла зсередини вщент. Нам вдалося побувати всередині випалених приміщень

В Ужгороді під вікна офісу КМКС підклали вибухівку, пожежа знищила приміщення

В Ужгороді під вікна офісу КМКС підклали вибухівку, пожежа знищила приміщення

Дещо згодом видання Карпатський об’єктив, яке тісно співпрацює з КМКС, оприлюднило відео вибуху офісу КМКС, який зафіксували камери відеонагляду.

Мukachevo.net

Залишити відповідь