Наприкінці тижня,13-14 вересня, в  Ужгородському національному університеті відбулася  Міжнародна науково-практична конференція «Проактивна толерантність як шлях до миру» за участі науковців УжНУ та Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені (Німеччина) та стосується ідеї толерантності на кордонах Європи. У її роботі окрім науковців взяли участь представники влади, релігійних конфесій та інститутів громадянського суспільства. 

Проректор з науково-педагогічної роботи УжНу, доктор політичних наук Мирослава Лендьел наголосила, що метою проекту є розробка концепту проактивної толерантності. Учасники конференції ділилися своїми міркуваннями та дискутували про те, яким чином можна втілювати цю концепцію в практичну площину. Звісно, ми  обговорювали актуальне питання меж толерантності у період, коли Україна перебуває у стані збройного конфлікту з Росією та сподіваємося, що ця конференція започаткує й інші проекти, які будуть реалізовуватися разом із німецькою стороною. 

Учасники конференції обговорювали питання толерантності, соціальної комунікації та ролі засобів масової інформації. Професор Арнд Кюперс (Німеччина) розповів про взаємопоєднання толерантності та культури в європейських країнах, проблеми толерантного ставлення до представників інших культур, зокрема представників ісламського світу.

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Національної академії державного управління при Президентові України Рена Марутян розповіла про феномен, механізм появи інтолерантності. Також серед тем, які розглядалися – формування толерантності в умовах впровадження і розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, тема толерантності в українських медіа.

Про практичні навички, навчання толерантності, зокрема в закладах вищої освіти розповіла керівник Центру гендерної освіти УжНУ Маріанна Колодій. «Часто кажуть про толерантність тому що це модно, але насправді вона є  вимогою часу і є чимало прикладних речей, зокрема в сфері освіти, які варто реалізовувати, в рамках нових освітніх програм», –  наголосила Маріанна Колодій. На завершення учасники підвели підсумки конференції та продовжили неформальне спілкування.

Василь Ільницький, для «Дня», Ужгород

Залишити відповідь