Акцію започаткувала партія Демократична коаліція (ДК) на чолі з колишнім прем’єр-міністром Угорщини, тоді ще соціалістом Ференцем Дюрчані, який зараз знаходиться в опозиції до діючої влади.

Як відомо, десятки тисяч в основному мешканців України та Росії оформили собі виплату пенсій в Угорщині, адже вона в рази більша, ніж у нас.

Проти такого підходу виступив Ференц Дюрчані.

“Чому Угорщина повинна утримувати осіб з інших держав, які не внесли до нашого  Пенсійного фонду жодного форинта,- заявив політик.- Нам відомі факти, коли в одній занедбаній оселі прописані 202 людини з метою отримання соціальних виплат.”

Лідер Демократичної коаліції вважає, що багато сільських голів таким чином прагнуть на майбутніх виборах  забезпечити собі достатню кількість голосів, аби знову посісти дану посаду.

У “купівлі голосів шляхом виплати пенсій жителям інших країн” Ференц Дюрчані звинувачує і правлячу нині партію ФІДЕС,- пише МТІ.

Додамо, що наразі більше 10 тисяч українців отримують пенсію в Угорщині ще за радянським договором 1963 року між країнами.

Якщо у 2006 році на виплати пенсій в Угорщині колишнім громадянам України витрачалося з бюджету 441 млн форинтів, то в 2015 році ця сума збільшилася до 1 млрд 117 млн форинтів.

Мінімальна пенсія в Угорщині складає 25 тисяч форинтів, що вдвічі перевищує мінімальну в Україні, середня – 75 тисяч форинтів.

Натомість українці в Угорщині подеколи отримують пенсію більше 100 000 форинтів (майже 10 000 гривень), оскільки надають документи, які надають таке право – вислугу років, високі зарплати, відповідальні посади та дипломи про вищу освіту.

Залишити відповідь