У листопаді-грудні дещо погіршилась епідеміологічна ситуація з захворюванням на гострі респіраторні захворювання серед мешканців села Ганичі. Про це повідомила очільник Ганичівської АЗПСМ Маріанна Тисанчин.

Як зауважує Маріанна Юріївна, у Ганичівській АЗПСМ працює 4 лікарів, які надають послуги з охорони здоров’я 4972 пацієнтам (з них 3798 дорослі особи та 1174 діти). З початку епідемії у Ганичах занедужало на Ковід-19 106 дорослих та 2 дітей. Крім того, з початку року було виявлено у 120 мешканців села пневмонію, у половини з них  причиною недуги був коронавірус SARS-CoV-2.

– Станом на 14 грудня у селі зафіксовано 16 недужих на Ковід-19. Хвороба у більшості пацієнтів протікає без  значних ускладнень, тож вони перебувають на амбулаторному лікуванні та на самоізоляції. Однак четверо осіб мають складну форму недуги й лікуються у спеціалізованому медзакладі, – зауважує Маріанна Тисанчин.

Також медики зазначають, що у листопаді та грудні фіксують зростання кількості хворих на гострі респіраторні захворювання і, зокрема, побільшало хворих на коронавірус.  

– По медичну допомогу до сімейних лікарів щоденно звертається з симптоми гострого респіраторного захворювання близько 5-7 осіб. Люди скаржаться на підвищену температуру, біль у горлі, відсутність нюху. Таких хворих консультуємо у телефонному режимі, а за потреби проводимо огляд у спеціально облаштованому кабінеті в амбулаторії. Якщо підозрюємо у людини Ковід-19, то направляємо її на рентген та на ПЛР- чи ІФА-тестування, – розповідає лікарка.

З початку року всього було протестовано на коронавірус близько 247 ганичан,  тільки у 106 з них підтверджено Ковід-19.

Основною причиною спалаху коронавірусу в селі лікарка називає недотримання місцевими жителями карантинних заходів. На жаль, попри намагання медиків застерегти людей від недуги, більшість громадян продовжують нехтувати елементарними протиепідеміологічними нормами.

Тож Маріанна Юріївна звертається до пацієнтів з проханням виконувати нескладні заходи: часто мити руки з милом, у магазинах та громадських місцях   тримають дистанцію й носити захисні маски, уникати скупчення людей та не відвідувати масові заходи. Адже, дотримуючись цих норм, можна уберегти себе та оточуючих від небезпечної недуги. 

Джерело

Залишити відповідь