У п’ятницю, 27 жовтня, раптово обірвалось життя одного з видатних медиків Закарпаття, заслуженого лікаря України, професора Рогача Івана Михайловича. Усе своє життя він присвятив розвитку медицини краю, реформуванню державної системи охорони здоров’я та вихованню молодого покоління лікарів.

УжНУ втратив знаного професора, Україна — заслуженого лікаря

Іван Михайлович Рогач народився 2 лютого 1951 року в м. Ужгород. Після закінчення школи вступив на медичний факультет УжДУ, який закінчив у 1973 р. за спеціальністю «лікувальна справа». Після інтернатури у 1974-1983 рр. працював лікарем-урологом обласної клінічної лікарні.      Упродовж 1983-1994 рр. працював заступником головного лікаря Ужгородської ЦМКЛ, у 1994-1999 рр.– головним лікарем обласної клінічної лікарні, у 1999-2002 рр. – начальником управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА. З 2002 по 2005 рр. –  заступник голови ОДА. Його енергійний характер не давав йому заспокоїтися на досягнутому і він почав працювати над докторською дисертацією на тему: «Організація системи медичного забезпечення населення під час надзвичайних ситуацій природного ґенезу», яку захистив 21 червня 2005 р. в Національному медичному університеті ім. О.Богомольця. Мав вищу категорію з управління охороною здоров’я.

У 2008 році організував та був обраний завідувачем першої в Україні кафедри громадського здоров’я на факультеті післядипломної освіти та до університетської підготовки УжНУ. З лютого 2015 року став завідувачем кафедри соціальної медицини та гігієни медичного факультету.

Автор більше 200 науково-методичних публікацій по урології, хірургії, організації та управлінні охороною здоров’я. Обирався членом двох спеціалізованих рад: спеціалізованої вченої ради К61.051.09. «Соціальна медицина» та Д61.051.06. ДВНЗ «УжНУ» із захисту докторських та кандидатських дисертацій по соціальній медицині та невровим хворобам. внутрішнім хворобам та сімейній медицині. Був членом редакційної колегії двох наукових журналів «Україна. Здоров’я нації» та «Клінічна педіатрія», головою рейтингової комісії медичного факультету і членом атестаційної комісії УжНУ, керував науковими роботами аспірантів.

І.М.Рогач є відмінником міністерства охорони здоров’я, заслуженим лікарем України, нагороджений відзнакою Верховної Ради, обласної Ради і облдержадміністрації, а також Почесною відзнакою МНС України, почесною відзнакою Товариства Червоного Хреста України, французьким гуманітарним знаком Ротаріанського руху, неодноразово обирався депутатом Закарпатської обласної ради.

Багато уваги приділяв підготовці спеціалістів у сфері лікувально-профілактичної роботи, формуючи якісне управління медициною в період трансформації та реформування системи охорони здоров’я, стираючи невідповідність між потребами галузі ОЗ у фахівцях з менеджменту та їх підготовкою щодо сучасного ринкового суспільства України.

Ректорат, медичний факультет,  увесь колектив Ужгородського національного університету розділяють біль втрати з родичами та друзями Івана Михайловича.  Світла пам’ять про лікаря, науковця, професора назавжди залишиться в наших серцях.

Залишити відповідь