Ужгород почав досить різко змінювати своє обличчя. І перетворюється із колись затишного європейського містечка на сучасного урбаністичного монстра.

Лише за останні три роки були пошкоджені або зовсім зруйновані такі історичні споруди, як готель “Корона”, ресторан “Червена Ружа”, кінотеатр “Ужгород” і будинок Цірила Фунданича.

У якості прикладу як може виглядати центр міста у недалекому майбутньому – проект будинку на вулиці Берчені, поруч з площею Корятовича. Він, як зазначає ріелтор, продається за 55 тис доларів. Проект готовий під реконструкцію і пропонується під комерційну діяльність.

Знущання з минулого: старовинний Ужгород втрачає обличчя (ФОТОФАКТ) (01)

Такий проєкт зі скла і бетону – ще не найгірший варіант. І цілком органічно міг би вписатися у кварталі новобудов серед собі подібних, але не в історичному центрі, де має панувати зовсім інша аура.

Особливо боляче дивитися як тепер виглядають старовинні вулички з архітектурою часів австро-угорського та чеського періодів. Тут запанувала жахлива еклектика – фасади будинків обліплюються плиткою, фарбуються у їдкі кольори, а іноді і зовсім зникають, передаючи естафету найсміливішим та часто потворним проєктам, які лише здатні виникнути у головах нових господарів.

В Ужгороді працюють вже кілька громадських організацій, активісти яких займаються збереженням історичної спадщини міста та області – в тому числі не лише займаються дослідженнями, а й організують акції проти знищення пам’яток. Утім ця “армія порятунку” поки що не надто чисельна. Для боротьби необхідна підтримка громади, а також ефективне законодавство, яке б унеможливило знущання над нашим минулим, – пише Джерело . Очевидно, що за цим всім проглядає і відверта корупція чиновників від архітектури, які надають дозволи на будь-які сміливі реконструкції.

Знущання з минулого: старовинний Ужгород втрачає обличчя (ФОТОФАКТ) (16(13))

Залишити відповідь