Президент Володимир Зеленський 22 лютого підписав указ про призов резервістів в особливий період. Він уточнив, що йдеться про оперативний резерв — до нього зокрема належать військовослужбовці, які звільнилися з військової служби.

Про це він сказав у своєму зверненні.

“Мною підписано указ про призов резервістів в особливий період. Я підкреслюю, йдеться виключно про громадян, зарахованих до оперативного резерву.

Маємо підвищити готовність українського війська до всіх можливих змін в оперативній обстановці”.

Президент запевнив, що потреби в оголошенні загальної мобілізації немає.

Він також анонсував проведення навчальних зборів резервістів системи територіальної оборони — таке рішення ухвалив Головнокомандувач Збройних сил.

“Поки наші воїни захищають нас, ми повинні працювати, вкладати гроші в економіку України, заробляти для фінансування армії”, — додав Зеленський.

Зеленський також повідомив, що Україна прагне організувати саміт лідерів країн-членів Радбезу ООН спільно з очільниками Туреччини та Німеччини.

За його словами, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан уже підтвердив готовність до участі в такому заході.

Довідково:

Йдеться про резервістів, які служать за контрактом та резервістів оперативної черги №1. Це ті резервісти, які звільнилися зі Збройних сил протягом цих останніх років війни, які мають дуже серйозний досвід бойових дій.

Тобто під такий призов підпадають:

  • колишні учасники АТО і ООС на Донбасі;
  • колишні військовослужбовці строкової служби, військової служби за призовом по мобілізації, на особливий період, а також резервісти з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Що таке «особливий період»

Призвати резервістів без мобілізації можуть тільки в «особливий період» – період функціонування національної економіки, органів державної влади, місцевого самоврядування, інших державних органів, Збройних сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України – настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію або з моменту запровадження воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій (закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).В Україні «особливий період» діє з березня 2014 року – з моменту оголошення першої хвилі мобілізації.

Залишити відповідь