Три українські обереги та дві дитячі іграшки виготовили вимушені переселенки з Чернігова, котрі живуть в ужгородській школі, Олена Медвєдєва та Наталія Апляс. Жінки приїхали на Закарпаття місяць тому. У вільний час вони займаються рукоділлям. Свої вироби не продають, а дарують.Руслана Гостюк/Суспільне Закарпаття
Ведмедика та зайчика зробила Олена Медведєва з Чернігова. Жінка разом з сім’єю живе в ужгородській школі. Тут і почала шити іграшки.
“Я вдома займалася шиттям одягу на замовлення, а тут в мене не було натхнення нічого робити, бо такий емоційний стан був. Згодом треба було чимось зайнятися і почала робити. Тоді стало краще мені. Намагаюся щось знайти, знайти тканину, зібрати якусь фурнітуру, щоб з’явився якийсь образ і так виходить іграшка. Усе зшиваю руками, без машинки, тобто все ручна робота повністю”, — розповіла жінка.
Олена каже: вдома, в Чернігові, шила іграшки для своїх дітей. “У мене вдома залишилися ці іграшки, а тут я почала робити, бо мені хотілося зробити щось маленьке й добре. Мені хотілося зробити багато, показати, потім я буду їх дарувати, бо додому (дасть Бог, я повернуся) я не буду забирати, я хочу тут роздати їх”, — розповіла вимушена переселенка.
Іграшки Олена шиє у вільний час, коли її діти вчаться на уроках.Руслана Гостюк/Суспільне Закарпаття
Такі українські обереги зробила Наталія Апляс з Чернігова. Виготовляє їх 10 років. Місяць жінка живе в ужгородській школі. За цей час зробила три обереги й подарувала їх школі.
“Я робила і відчувала ті емоції, ніби повернулася до того, з чого я починала, до своєї улюбленої справи”, — каже Наталія.
У школі, де живуть вимушені переселенці, проводять заняття з дітьми. Там вони роблять аплікації, іграшки та малюють малюнки. Ведмедика та сакури зробив 14-річний Володимир Золотухін з Ізюмського району Харківської області.Руслана Гостюк/Суспільне Закарпаття
“Ми клеїли папір на скотч з двох боків. Так з усіма дітьми ми зробили такого ведмедика. І там наклеїли таке серце”, — розповів Володимир.
Свої вироби вимушені переселенці продавати не хочуть. Планують дарувати працівникам школи, воїнам та друзям.