Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що в Україні приймають проекти нових закони, що ще більше обмежать права національних меншин, які проживають в Україні.

– Ситуація дуже загрозлива, оскільки ніхто серйозно не сприйняв загрозу, що була закладена у Законі про освіту, – сказав угорський міністр у понеділок 15 січня у ефірі телеканалу М1.

За словами Сійярто, замість того, щоб залагоджувати конфлікти, в Україні вноситься нові пропозиції щодо обмеження використання мови та стосовно подвійного громадянства.

– Наприклад, те, що всі театральні вистави мають бути дубльовані також українською мовою, а газети (національних меншин. – ред.) повинні виходити на двох мовах, – сказав міністр МЗС Угорщини.

Проти цих нових обмежень, угорський уряд буде діяти так само жорстко, як проти освітнього закону, – додав Сійярто.

Очевидно, що мова йде про Законопроект № 5556 «Про мови в Україні», який зареєстрували 19 грудня 2016 року Ярослав Лесюк, Ігор Васюник, Оксана Юринець, Оксана Білозір, Олександр Черненко та інші, Законопроект № 5669 «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні» та Законопроект № 5670 «Про державну мову».

Mukachevo.net

Залишити відповідь