Щодня, майже без вихідних, зі світлом чи без працюють ремонтні бригади, відновлюючи будівлю для Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло». Цей унікальний заклад створений Горінчівською територіальною громадою у Нижньому Бистрому для дітей із соціально незахищених та малозабезпечених родин. Аналогів цього проєкту поки немає в Україні за принципом організації його діяльності: річ у тім, що соціальну інституцію співфінансують громада та Благодійний фонд «Майбутнє – дітям».

Нагадаємо, кілька тижнів тому у будівлі колишнього адмінкорпусу Теребле-Ріцької ГЕС, яку в 2018 році на баланс громади передало ПрАТ «Закарпаттяобленерго», благодійники почали масштабний ремонт. Ця простора будівля площею 680 кв метрів стане новою домівкою для двох десятків діток із соціально-незахищених родин Горінчівської громади Закарпаття. Досі дівчата й хлопці жили в гуртожитку при місцевій гімназії, але зараз будівля стала прихистком для десятків родин внутрішньо переміщених осіб із зони бойових дій. Саме тому для діток громада спільно з меценатами вирішила облаштувати нову оселю. У обраній будівлі за кошти енергопостачального підприємства до моменту передачі майна громаді встановили нову покрівлю, замінили старі вікна на сучасні вакуумні, відремонтували приміщення під харчоблок та їдальню, але ремонтних робіт ще вистачало. 

«Ми не знали, з чого починати роботи, – каже в.о. директора Центру Ольга Тегза. – Але світ не без добрих людей: наша команда почала звертатися до волонтерів, меценатів, і, як результат, масштабний ремонт уже триває. Основні роботи здійснюються за кошти Благодійного фонду «Майбутнє – дітям»: наразі вже відремонтовано дев’ять спальних кімнат для діток, коридори, ігрова кімната, невдовзі тут повинні настелити нову підлогу та зашити стелю спеціальними плитами. Меблі вже замовлені, обладнання для кухні та столової – в дорозі».

До слова, команда БФ «Майбутнє – дітям» щиро вдячна громадським організаціям та меценатам, які постійно підтримують Центр. Зокрема, це ГО «Хата не скраю», ГО «Волонтери Закарпаття», меценат Анатолій Бойко. Завдяки їх допомозі у Центрі зроблено капітальний ремонт душової кімнати для дітей, в якій наразі обладнані й пральна та сушильна машини, придбано телевізор, пилосос, мультиварку, рушники, матраци, карнизи та багато іншого. 

Співзасновник Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Олег Ігнатко, який організовує всі роботи, каже, майстри працюють практично без вихідних, щоб встигнути до новорічно-різдвяних свят переселити діток до їхнього нового будинку: «Кожен із нашої команди працює над проєктом: шукаємо обладнання, замовляємо, формуємо рахунки, часто буквально «перевертаємо» світ, щоб знайти необхідне, і скажу одне: якщо є бажання, то можна все зробити!»  

Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» та Горінчівська громада будуть щиро вдячні всім, хто схоче долучитися до проєкту й підтримати дітей, адже потреби ще не всі закриті. Допомогти можна, якщо зв’язатися з адміністрацією громади, самого центру чи керівництвом фонду. 

Для довідки

Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» до війни опікувався дітьми, які потребували допомоги із сімейних причин, в інтернаті при Нижньобистрівській Гімназії. Починаючи з 2021 року, працівники Фонду та Гімназії надали допомоги майже 500 дітям та дорослим. З початком війни на території Гімназії був створений прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які втратили домівки. Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» – це команда активістів, яка започаткувала та реалізує проєкт громадської організації «Розвиток IT освіти», що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.

Інформація та реквізити:

Email: [email protected]  

Сайт: https://maydit.com.ua   

Facebook: https://www.facebook.com/futuretochildren

Іnstagram: https://www.instagram.com/future2children/ 

Залишити відповідь