Рік, що минає, видався урожайним на видання книжок нашого відомого крайового письменника Юрія Шипа.

Цьогоріч побачили світ дві його книги для дорослих і юних читачів: «Моя любов мої краяни» та «Соловейкова сопілочка». Нині він завершив роботу над третьою.

Про читацьку зацікавленість до його творчості взагалі та до цих видань засвідчили й дві презентації, нещодавно організовані в Перечині та Тячеві відділами культури і центральними районними бібліотеками за участі там і там науковців і педагогів. У тому числі доктора філософії,  кандидата педагогічних наук і члена Спілки композиторів України – доцента Марії Баяновської, освітянки – Ганни Мегели, письменників – Івана Козака, Василя Мулеси, Юрія Мегели.

В обговоренні згаданих книжок брали активну участь місцеві літератори – Марія Грицан, Анна Розман, Наталія Орос та відомі провідники районних культосвітніх закладів –  Василь Гудак, Інна Ключкей (у Тячеві) та Марії – Пекар і Мулеса (у Перечині), а також голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, творча молодь, школярі й інші дорослі та юні поціновувачі творчості Юрія Шипа.

Вони аналізували біографію та цінність його літературної діяльності, особливості стилю та художніх засобів на прикладі згаданих книжок. Зокрема наголошували, що у виданні “Моя любов мої краяни” словом та піснею, цікавими фактами й аргументами з реального життя щиросердечно виражено синівські почуття, красу духовної величі патріотів України та Срібної Землі. Виступаючі відзначали також, що в книзі зворушливо інтерпретовані любов до природи Карпат, християнська мораль, ментальність, честь і гідність рідного народу. Наголосили на те, що твори видання мають важливе значення для виховання читачів різного віку та уподобань, місцевих краєзнавців, учителів, школярів, батьків і всіх небайдужих до талановитого художнього слова.

З особливою зацікавленістю аналізувалися й видання для дошкільного та молодшого шкільного віку “Соловейкового сопілочка”. Причому читали вірші з цієї книжки як дорослі учасники зібрання, так і дошкільнята та першокласники. А загалом було сказано, що видання оспівує чесненьких, слухняних, старанних і працьовитих маленьких діточок і школяриків, а також корисне  для тих, що повинні теж такими стати, і для їхніх батьків, учителів та всіх, котрі покликані про це дбати.

Автор відповів на чимало запитань присутніх на зібранні та прочитав свої різножанрові (в тому числі й ще ніде не друковані) твори, схвально сприйняті учасниками презентацій.

Андрій ДУРУНДА, член Національної спілки письменників України

Залишити відповідь