ТСН познайомила глядачів із людиною, завдяки якій живих у цій війні лишилося більше. “Окопний хірург” – так він себе називає, про це 24 серпня йдеться у святковому випуску ТСН до 30-річчя Незалежності України.

Олександр Данилюк, 32 роки. Хірург із Закарпаття. Пройшов Майдан. Потім попросився на фронт.

Допомагав пораненим військовим та цивільним. У лютому 2015 він та його команда виявились єдиними медиками, які, опинившись в оточенні у Дебальцевому, могли рятувати поранених.

Там, під обстрілами, у земляній криївці лікарі робили все, щоб поранені мали шанс на одужання і життя. Про ті 9 відчайдушних днів боротьби Олександр написав книгу: “Ті, що стомились боятися”. Зараз він працює в Міністерстві охорони здоров’я. Його завдання, аби хворі отримали вчасну і якісну екстрену медичну допомогу.

Олександр робив понад 10 операцій щодня. Під обстрілом! Іноді навіть навколішки. В цих фактично земляних ямах, коли навіть не було світла –  підсвічували ліхтариками. І прикривав собою пораненого, щоб не сипалася на нього земля від розривів мін.  Він навіть думав вибиратися з оточення раніше: лишався з пораненими бійцями.

Залишити відповідь