У наступному році можуть бути розпочаті роботи з проектування та будівництва нового аеродромного комплексу в Мукачево (Закарпатська область).

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк.

За словами чиновника, раніше відбулося спільне засідання з цього питання за участю представників Повітряних сил ЗСУ, Міністерства оборони України, Державіаслужби, “Украероруху”, Мукачівської ОТГ.

Прийнято рішення негайно розпочати роботу над змінами до постанови уряду 126, яким схвалено Державну програму розвитку аеропортів до 2023 року і вже з 2020 року почати проектування і будівництво аеродромного комплексу “Мукачево”, – повідомив Лавренюк.

Він додав, що Міноборони має надати інформацію про співфінансування будівництва об’єкта, оскільки злітно-посадкова смуга буде подвійного призначення – для потреб цивільної та військової авіації.

Мукачівська ОТГ, в свою чергу, висловила готовність залучити інвестора для будівництва терміналу аеропорту на умовах державно-приватного партнерства.

Поки ми намагаємося повноцінно врегулювати роботу аеропорту “Ужгород”, шляхом підписання Угоди між урядом Словаччини та України, необхідно впроваджувати альтернативні варіанти і розвивати внутрішнє авіасполучення в державі, шляхом розвитку регіональних аеропортів, – резюмував Юрій Лавренюк.

Відзначимо, що в МІУ і раніше заявляли, що вважають відновлення роботи аеропорту Ужгород лише тимчасовим вирішенням проблеми авіасполучення з Закарпаттям.

Відкриття аеропорту в Ужгороді – тимчасове рішення. Для нас ключовим буде будівництво нового аеропорту – або в Мукачево (швидше за все), або в іншому місті. Але для цього потрібні гроші, – говорив в травні міністр інфраструктури Володимир Омелян, додаючи, що будівництво нового аеропорту в Закарпатті обійдеться бюджету в 2-3 млрд гривень.

Залишити відповідь