Рано-вранці 29 квітня у Голосіївському районі столиці спалили намет ромів. Самих же представників ромської спільноти побилиу

Про це повідомляє “Громадське радіо” із посиланням на представницю “Спільноти святого Егідія” Віту Зіневич

У Києві побили закарпатських циган

За словами В. Зіневич, разом із волонтерами вони тричі на тиждень привозять їжу бездомним. 30 квітня вони навідались до циганської родини із Закарпаття: чоловік Руслан, вагітна дружина Анжела та батьки чоловіка. Тоді ж на місці, де був намет, вони побачили лише згарище. 

У Києві побили циган із Закарпаття і спалили їх намет (ФОТО)

“Ми їх знали упродовж місяця. Вони заробляли, здаючи зібрану на смітниках вторсировину. Зараз залишаються голодними, адже пункти прийому не працюють. Їхній намет — це різні ковдри та тканини, накинуті на дерев’яні опори. Він стояв на місці покинутого будівництва, огородженого зеленим парканом”, – розповіла волонтерка.

У Києві побили закарпатських циган

Про напад на циган Зіневич розповіла безпритульна, яка живе поруч. Вона і викликала поліцію та пожежників, коли о п’ятій ранку почула галас та крики. 

Самі ж роми пізніше розповіли волонтерам, що до їх намету увірвались чоловіки, розпилюючи сльозогінний газ.

“Вони вискочили з намету. Анжела (якій не більше 25 років) розповіла, що її чоловіка почали бити дошкою від паркану. Коли вона спробувала сказати нападникам, що вагітна, ті почали лаятися і казати, що таких, як вона, потрібно ґвалтувати”, — повідомила Зіневич.

Зазначається, що у наметі згоріли документи та телефони. Роми ж змогли врятувати зовсім мало речей. Наразі постраждалі переїхали на іншу локацію. 

Вони також стверджують, що поліція не брала у них показів та не складала протокол.

За повідомлення журналістки LB.ua, протокол не складали, оскільки самі цигани цього не захотіли.

У Голосіївському районі таке трапляється не вперше.

У квітні 2014 року представники праворадикальної організації «С14» розібрали та спалили циганський табір, про що заявили публічно: «Ми просто прибрали сміття».

Пізніше цигани заявили журналістам, що напад на їхнє поселення був збройним, а в таборі були діти.

У «С14» заперечили використання зброї та силовий розгін. За їхніми словами, про залишення території з ромами домовилися мирно, а діяли представники «C14» у складі муніципальної варти. «Допомогти розібратися» муніципальну варту (орган місцевого самоврядування, підзвітний районним адміністраціям) просила Голосіївська РДА та поліція.

І роми, і активісти зазначають, що поліцію викликали, але патрульні не вжили ніяких дій, натомість сказали: «Краще їдьте звідси».

Залишити відповідь