У Кошицях тривають «Дні України-2022»

Цього року словацька сторона проводить традиційний захід як вияв солідарності та підтримки України через події війни. Найголовніша тема зустрічей стосується транскордонного словацько-українського співробітництва та обміну досвідом органами місцевого самоврядування.

У Кошицях тривають «Дні України-2022»

Крім закарпатських муніципальних делегацій, до Кошиць прибули також представники ще трьох областей – Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької. Ужгород представляють на міжнародному форумі мер міста Богдан Андріїв, секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян, а також представниці управління міжнародного співробітництва та інновацій Вікторія Тарахонич та Вікторія Білас.

Під час панельних дискусій йдеться передусім про фінансові механізми підтримки словацько-української співпраці та інтеграції емігрантів з України на місцевому рівні в Словаччині. Незважаючи на те, що кошти за програмами вже розподілені, у зв’язку з поточною кризовою ситуацією ресурси планують збільшити та частково перерозподілити відповідно до тих викликів, які зараз постають перед європейською спільнотою у зв’язку з підтримкою України.

Як зауважив у своєму коментарі Арсен Мелкумян, місто отримало гуманітарну підтримку Словаччини з перших днів війни. Одним із перших до Ужгорода прибув тоді Едуард Бураш, радник прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонної співпраці. Разом з колегами вони привезли допомогу для українців, які прибували на Закарпаття.

У Кошицях тривають «Дні України-2022»

Чимало цікавих ідей обговорили і тепер, під час зустрічі в Кошицях. Найважливіше зараз для Ужгорода, на думку пана Арсена, мати пряме транспортне сполучення з містом Кошиці: це принесло би багато користі для обох сторін. Обдумують механізми реалізації такого задуму.           

Залишити відповідь