У Херсоні біля міського полігону побутових відходів поліцейські знайшли 10 дітей, серед них були навіть немовлята. 

Поблизу полігону у халабуді зі сміття, в якій смердить, навколо брудно і бігають зграї диких псів – в таких умовах поліцейські знайшли родини з маленькими дітьми. 15 дорослих та 10 дітей від 5 місяців до 10 років – роми із Закарпаття. Малечу  із мамами поліцейські із халабуд забирають на огляд до медиків.  

«Неповнолітні не відвідували ні школи, ні дитячі садочки. Родини проживали в антисанітарних умовах. Тож заради безпеки дітей, їх разом із матерями помістили в лікарню для обстеження», – зазначив заступник керівника управління превентивної діяльності Ярослав Шанько.

Люди кажуть, що приїхали на це сміттєзвалище на заробіток.  Щодня перебирають гори сміття, відбирають скло, пластик та метал і здають їх на переробку. Бо удома – у Сваляві – немає роботи. А діти з ними, бо, мовляв, ніде було залишити. «Є такі сім’ї, що у них навіть документів немає, житла у них немає», – розповідають заробітчани.

Працівники полігону розповідають, перші поселення  під цим звалищем з’явилися 7 років тому. Відтоді ромські родини приїздять сюди по черзі. «Діти тут і народжуються і живуть. З міста каналізація тече і утворилася річка, вони там купаються. Це нелюдські умови», – розповідає місцевий працівник.

Залишити відповідь