Маленькі, надзвичайно рухливі і подекуди невловимі для  нашого погляду тваринки завжди були невід’ємною частиною міських парків та решти зелених зон. Не винятком став і парк Підзамковий в Ужгороді, де оселились трійко молодих білченят, обравши собі за оселю стару, трухляву липу.

Вивірки (Sciurus vulgaris), або, як ми звикли називати в побуті, білки, влаштовують своє житло на безпечній висоті, але не бояться спускатися на землю. Страх висоти у цих тварин відсутній взагалі і вони з легкістю переміщаються по верхівках дерев.

Тихе фотополювання на вивірок в Підзамковому парку Ужгорода

Через свої унікальні якості ці тварини зустрічаються навіть в германо-скандинавській міфології. За легендами міфічна тварина Ратато́ск  жила на світовому дереві –  Іґґдрасіллі, а її головним завданням була передача новин від орла на вершині дерева до дракона Нідгьоґґа, який оселився біля коріння. Передаючи новини білка часто плутала послання і ще більше посилювала ворожнечу між двома світами.

Ужгородські білки, на противагу своїм міфічним предкам ніяких послань не передавали, але попри свою полохливість і обережність тварини підійшли на достатню для камери відстань і дали можливість зробити кілька чітких кадрів для читачів.

Станіслав Шух, КО, фото автора

Залишити відповідь