Львівський апеляційний суд пом’якшив вирок вбивці школяра із Тячівщини.

Раніше ЗМІ розповідали, що в 2018 році, під час сварки, 14-річний хлопець наніс ножем своєму товаришу численні удари в шию, від чого 9-класник й помер на місці.

Під час судового засідання досліджено висновок експерта, де чітко вказано, що «під час інкримінованих йому дій, обвинувачений не страждав на гостре психічне чи хронічне захворювання, недоумство, міг усвідомлювати і усвідомлював значення своїх дій та керувати ними».

Однак Мукачівський міськрайонний суд визнав неповнолітнього винним у вчиненні злочину за статтею 116 ККУ, а саме в умисному вбивстві, вчиненого у стані сильного душевного хвилювання. Тому, школяра покарали 3 роками і 6 місяцями ув’язнення. Також, суд стягнув на користь потерпілих 1,5 млн грн моральної шкоди.

В пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури, зазначають, що погоджуючи з цим вироком, як сторона потерпілої, так і прокуратура подали скарги до суду апеляційної інстанції.

Прокуратура вимагала скасувати вирок суду, постановити новий та засудити особу до 15 років позбавлення волі. Захисник обвинуваченого подав скаргу, в якій йшлося про пом’якшення вироку.

Львівський апеляційний розгляд тривав понад рік. Ухвалою від 11.02.2021 суд відмовив у задоволенні апеляційних вимог прокурора, частково задовольнив скаргу захисника обвинуваченого та пом’якшив вирок до 3 років позбавлення волі.

Прокуратура оскаржить як вирок суду першої інстанції, так і ухвалу Львівського апеляційного суду в касаційному порядку.

Водночас слід зауважити, що про обрання запобіжного заходу може йтися лише в тому разі, якщо рішенням касаційного суду буде призначено новий судовий розгляд.

А це означає, що неповнолітній вбивця вийде із в’язниці і наразі обрати запобіжний захід йому не можливо.

Нагадаємо, у грудні минулого року суд дозволив випустити хлопця під заставу 160 тисяч гривень, через що селяни перекрили трасу Мукачево – Рогатин у селі Нижня Апша. Згодом Хустський суд змінив ухвалу.

Залишити відповідь