Партія чинного президента Укрїни Володимира Зеленського “Слуга народу” висуне 199 кандидатів у народні депутати по одномандатних округах, але робота над списком по мажоритарці ще триває.
Ігор Кривошеєв
Про це повідомив глава партії Дмитро Разумков на брифінгу після завершення 9 червня в Києві з’їзду політсили.
На з’їзді партія представила перших десять кандидатів на мажоритарних округах.
Зокрема, по округу №68 з центром у м. Ужгород від “Слуги народу” балотуватиметься художник, підприємець Юрій Кочут – один з ужгородських братів-ювелірів Кочутів.
Крім того, як стало відомо, політична партія “Слуга народу” висунула лідера команди Володимира Зеленського на Закарпатті Ігора Кривошеєва кандидатом у народні депутати по загальнодержавному округу під номером 37. І.Кривошеєв, судячи з його профілю в Фейсбуку, працює у в компании ComedyOrg event, яка займається організацією і проведенням весіль.
За словами Разумкова, партія “Слуга народу” остаточно визначиться з кандидатами, які балотуватимуться у Верховну Раду, після проведення постпраймеріз.
Він додав, що остаточну редакцію та перелік кандидатів у мажоритарних округах буде проголосовано й оприлюднено 10 червня, на другому етапі з’їзду “Слуги Народу”.
Як повідомлялося раніше, Центральна виборча комісія утворила 199 окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів на позачергових парламентських виборах..
Тим часом Центральна виборча комісія зареєструвала від партії “Єдиний центр” п’ять кандидатів у депутати на виборах до Верховної Ради, які балотуватимуться у різних мажоритарних округах.
Троє з п’яти – рідні брати Віктор, Іван та Павло Балоги. У 2014 році вони також йшли до Ради і впевнено перемогли у своїх округах. Щоправда, тоді вони були самовисуванцями.
Про факт реєстрації ЦВК 7 червня цих кандидатів повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук громадський рух “Опора”.
В одномандатних округах Закарпатської області від “Єдиного центру” ЦВК зареєструвало Михайла Фединця в окрузі 68, Віктор Балогу в 69, Івана Балогу в 70, Павла Балогу у 73 і Василя Йовдія у 72 окрузі. Цих кандидатів висунув 30 травня з’їзд політсили.
У п’ятницю, 7 червня, ЦВК зареєструвала 21 кандидата в народні депутати в одномандатних виборчих округах. З них самовисуванців 16, а висунутих партією – 5. Загалом станом на 7 червня в одномандатних виборчих округах зареєстровано 64 кандидати у народні депутати України: самовисуванців – 59, висунутих політичною партією – 5.
Партія “Сила людей” зібралась “грати за новими правилами” на парламентських виборах і оприлюднила рекламне фото з оголеними представниками партії.
Заява політсили оприлюднена на її сторінці у соціальній мережі Фейсбук.
У числі п’яти оголених партійців – колишній депутат Ужгородської міської ради, а в 2006-2010 роках – депутат Закарпатської обласної ради, засновник молодіжної організації ФРІ Олександр Солонтай.
“Політика перетворилася на шоубізнес. Це не лише українські реалії, це світова тенденція. Ми п’ять років відкрито будуємо партію “Сила людей” без тіньового господаря і змінюємо систему на місцях. Проте, аби пробитися до вашої уваги зараз – маємо грати за новими правилами”, – йдеться у партійній заяві з цього приводу.
У “Силі людей” запевняють, що “готові” і їм “є що показати”.
До свого посту політики також додали тег “Шоубіз так шоубіз”, ймовірно, апелюючи до вислову попереднього президента Петра Порошенка “Стадіон так стадіон”.
Розкрити деталі політсила обіцяє 10 червня.
У коментарях свої “неординарні дії” партія пояснила “підготовкою до збору коштів на заставу до ЦВК”.
Відповідаючи на коментарі користувачів Фейсбука, яких обурив рекламний хід політиків, партія стверджувала, що “відомі партії у Європі теж практикують різні неординарні засоби”.
“Ми давно давимо інтелектом. Наші активісти-партійці давно змінюють Україну. Але доводиться інколи робити і нестандартні кроки”, – написали у політсилі.
Там також запевнили, що у їхніх активістів “вистачає фаховості”.
Як повідомлялося раніше, 21 травня президент Володимир Зеленський видав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. Згідно з указом, вибори до парламенту відбудуться 21 липня 2019 року.
На президентських виборів 2019 року “Сила людей” висувала колишнього журналіста Дмитра Гнапа. Однак пізніше партія вирішила відкликати кандидата Гнапа через скандал навколо грошей, які Гнап із колегами-журналістами виграв і мав віддати на потреби армії, але нібито забув це зробити.
Гнап тоді продовжив участь у виборах, але пізніше зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.
Жваво обговорювалися поточні взаємовідносини між Товариством угорської культури Закарпаття (ТУКЗ, KMKSZ) та Демократичною партією угорців України (UDMSZ).
Кандидатами стали голова Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ), чинний нардеп від “Блоку Петра Порошенка” Василь Брензович, висунутий по 73-му виборчому округу, куди входять місто Берегово, Берегівський та Виноградівський райони й частина Іршавщини; перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто – по 68-му Ужгородському округу, і очільник благодійного фонду ТУКЗ Гейза Гулачі, якому запропонували балотуватися по 69-му, мукачівському виборчому округу.
Таке рішення прийняла чергова конференція Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ), що проходила в суботу в Берегові.
На початку зібрання Василь Брензович коротко охарактеризував сьогоднішню політичну ситуацію в Україні, проаналізував, які партії та блоки спроможні, виходячи з даних соціологічних досліджень, потрапити до парламенту. Це, насамперед, формування Володимира Зеленського “Слуга народу”, яке має понад 40-відсоткову підтримку виборців. За ним слідує “Опозиційна платформа “За життя”, за яку б проголосувало понад 10 відсотків населення. Пройшли б відбірковий бар’єр і сили Петра Порошенка та Юлії Тимошенко. Приблизився до 5-відсоткового бар’єру “Голос” Святослава Вакарчука. Стільки ж має партія Смешка. Решта необхідні 5 балів не набирають.
“Порошенко зацікавлений в тому, щоб вибори 21 липня не відбулися, – наголошував Василь Брензович, який сам є представником парламенту від політичної сили експрезидента. – І він все робить для цього. А політична сила “Слуга народу” прагне провести їх якнайшвидше, поки їх рейтинг на високій позначці, щоб мати більшість у парламенті. В іншому разі доведеться вступати з кимось в коаліцію”.
Перед президентськими виборами з лідерами KMKSZ-UDMSZ зустрілись керівники “Опозиційної платформи “За життя” на чолі з Юрієм Бойко. Але жодних конкретних пропозицій стосовно співпраці не надійшло.
“Мали перемовини також з командою Володимира Зеленського, – розповів В.Брензович. – 90 відсотків угорців Закарпаття проголосували на президентських виборах саме за нього і сподівались, що він, як стане главою держави, усуне ті утиски, яких зазнала угорська спільнота під час керівництва Порошенка. На жаль, нічого не змінилось: угорських держслужбовців продовжують ретельно “оглядати” на пунктах перетину кордону, військовозобов’язаних юнаків – забирати у військкомати прямо з вулиці, вступив у дію мовний закон, який урізає права угорських дітей навчатись на рідній мові і т.д і т.п.”
Голова Ужгородської організації ТУКЗ Лівія Балог назвала конкретний приклад, коли 6 червня двох хлопців з В.Доброні в Чопі забрали прямо із залізничного вокзалу до військкомату, одного на ретельні клопотання дружини відпустили, іншого тримають там досі.
Конференція вирішила звернутись до міністра оборони України із заявою не допускати подібні, на її думку – антизаконні дій в майбутньому.
Делегати прийняли також звернення до двох президентів – Володимира Зеленського та Яноша Адера, із клопотанням в найстисліші строки врегулювати недорозуміння між двома країнами й відновити добросусідські стосунки.
Жваво обговорювались сьогоднішні взаємовідносини між KMKSZ і UDMSZ.
“Прикро, але не всюди вони виступають єдиною політичною силою, – зазначив В.Брензович. – Якщо в Закарпатській обласній та Берегівських міській і районній радах це працює, то в багатьох інших, насамперед у Виноградівській, – ні”.
Досі дві угорські політичні сили ведуть між собою переписку з приводу того, як діяти далі, виставляючи претензії одні одним. Делегати зобов’язали правління KMKSZ продовжити перемовини з UDMSZ, щоб знайти консенсус і спільно йти на парламентські вибори.
Говорилось на конференції також про Мужіївський золоторудник, який несе екологічну загрозу навколишньому середовищу. Вирішили теж просити двох президентів – українського та угорського, створити спеціальну робочу комісію, яка б детально вивчила питання й допомогла вирішити проблему.
Голова Берегівського осередку KMKSZ Йосип Шін доповнив питання, інформуючи присутніх, що на вчорашній сесії райради депутати теж звернулись до керівництва Закарпатської ОДА із клопотанням посприяти врегулюванню конфлікту навколо золоторудника.
На зібранні виступила директор Закарпатського Центру економічного розвитку Еде Егана Мар’яна Беркі, яка розповіла про вже діючі програми підтримки Угорщиною угорських туристичної галузі та підприємництва краю, нові перспективні конкурси, зокрема для аграріїв-угорців, який орієнтовно буде оголошений у липні.
Відповідаючи на запитання із залу, керівник інформувала, що СБУ й надалі займається Центром, запрошує її до себе для роз’яснень.
У завершальному слові Василь Брензович закликав однопартійців конкретними справами довести, що угорську спільноту Закарпаття, з його слів, не можна залякати, вона є і буде, вистоїть, незважаючи на утиски, й послідовно відстоюватиме свої права.
“Найкращим підтвердженням цього може бути підтримка висунутих кандидатів у всіх трьох мажоритарних округах”, – наголосив голова KMKSZ.
Делегати проголосували кінцеву заяву, в якій відобразили всі моменти, що прозвучали на зібранні. Її проект зачитала секретар KMKSZ з ідеологічних питань, головний редактор регіональної газети “Карпатолйо” Кароліна Дорчі.
Політична партія “Голос” Святослава Вакарчука визначилася зі своїми кандидатами по мажоритарних округах в Закарпатській області на позачергових виборах до Верховної Ради України 21 липня.
Виборчий округу №68 із центром в Ужгороді – доктор юридичних наук, професор УжНУ, юрист-конституціоналіст Михайло Савчин;
Виборчий округ №69 із центром у Мукачеві – краєзнавець і екскурсовод Олександр Шершун;
Виборчий округ №71 із центром у Хусті – учителька Іванна Розман, керівниця освітнього проекту “Хустські оленята”.
Виборчий округ №72 із центром у Тячеві – військовий хірург 128-ї бригади, який зараз у команді Уляни Супрун реформує екстрену медицину, Олександр Данилюк;
Виборчий округ № із центром у Виноградові – поліглот (8 чи 9 мов включно з японською і угорською), уродженець Виноградова, а наразі мешканець Києва, де працює в IT-компанії, Тарас Керечан..
Єдиний виборчий округ на Закарпатті, де партія”Голос” не висунула свого кандидата, це 70-й із центром у Сваляві.
Вибори відбудуться 21 липня.