Вже у п’ятницю закуплені через міжнародні організації вакцини КПК завезуть в Україну, а в понеділок їх розвезуть між регіонами, заявила вчора в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає “Укрінформ”.

—Вакцини мають приїхати в Україну, це були заплановані, які ми закупили, але ми просили ЮНІСЕФ, щоб вони швидко їх привезли. Вони будуть привезені у п’ятницю і у понеділок  розповсюджені по регіонах, – наголосила Супрун.

—Є проблеми на Закарпатті, бо там місцева адміністрація і губернатор Геннадій Москаль нам повідомили, що вони отримують 8 тисяч доз від Угорщини, але їх належним чином не розмитнили і вони ніби контрабанда, а тепер лікарі не хочуть їх використовувати і ми їм передали дози, – зазначила Супрун.

Водночас, як зазначили у ДФС у Закарпатській області, вакцини все таки розмитнені. На них є декларація. Більш детальну інформацію по розмитненню, вони обіцяють дати вже незабаром.

У  Департаменті охорони здоров’я зазначають, що одразу після отримання угорських вакцин їх почали розподяляти по районам.  Обласний центр отримав по розподілу 800 доз вакцини «Пріорікс» (КПК – кір, паротит, краснуха).

Решту вакцини рівно пропорційно розділено між всіма районами області: ВОЗ Мукачівської міськради -550, ВОЗ Чопської міськради – 260, Берегівський ВОЗ – 430, Великоберезянський ВОЗ -120, Виноградівський ВОЗ – 600, Воловецький ВОЗ – 140, Іршавський ВОЗ -550, Міжгірський ВОЗ -220, Мукачівський районний ЦПМСД – 760, Перечинський СОЗ – 250, Рахівський ВОЗ – 750, Свалявський СОЗ -320, Тячівський ВОЗ-1200, Ужгородський районний ВОЗ-500, Хустський ВОЗ -550.

Нагадаємо, наприкінці січня Угорщина передала для Закарпаття, у вигляді гуманітарної допомоги, 8 тисяч доз вакцини від кору.

Залишити відповідь