В американській компанії Moderna заявили, що їх вакцина від коронавірусу ефективна на 95%. Це підтвердили клінічні випробування вакцини за участю 30 тис. добровольців.

Представники американської біотехнологічної компанії Moderna заявили, що їх вакцина від COVID-19 показала 95% ефективності під час останніх клінічних випробувань.

У випробуваннях взяли участь 30 тис. добровольців, половина з яких отримала вакцину, а друга половина — плацебо.

Результати нового дослідження засновані на даних про 95 добровольців, у яких розвинулися симптоми COVID-19, — п’ять з них отримали вакцину, та її ефективність склала 94,5%.

«Загальна ефективність була чудовою … це відмінний день», — заявив провідний розробник вакцини в Moderna Тал Закс.

Вчені досі не знають, як довго нова вакцина дозволить зберігати імунітет до коронавірусу, і як вона буде працювати у випадку з людьми старшого віку.

Як пояснював науковий співробітник Лабораторії епігенетики НАМНУ Олександр Коляда, компанія Moderna готує РНК-вакцину, яка змушує клітини людини виробляти S-білок вірусу з двома стабілізуючими мутаціями.

Директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі очікує, що вакцинація від коронавірусу почнеться вже в грудні.

Про це пише CNN.

За його словами, перші щеплення від COVID-19 почнуть робити «ближче до кінця грудня, а не на початку грудня». Першими вакцинують людей з групи ризику: медиків, літніх людей та людей з супутніми захворюваннями.

«Я думаю, що всі інші почнуть вакцинуватися до кінця квітня. На це піде кілька місяців – травень, червень, липень», – сказав головний інфекціоніст США.

Залишити відповідь