У Виноградові завтрашнім числом звільнили директорку угорськомовної школи міста Габрієлу Гомокі, оголосивши догани. Про це повідомляє журналіст Олена Мудра.

За словами медійниці, так освітянка поплатилась за те, що три роки була в числі директорів, котрі відстоювали освіту Виноградівщини і свою школу від зазіхань начальника відділу освіти Юрія Свища, людини нардепа Владислава Поляка.

“Вкотре історію з узурпацією освіти Виноградівщини розповім згодом. А зараз хочу публічно звернутись до керівника Служби безпеки України в Закарпатській області Івана Рудницького, щоб підпорядкований йому орган перевірив роботу КУ “Центр з обслуговування якості освіти” Виноградівської міськради (раніше Виноградівської районної ради) та її керівництва. Йдеться, зокрема, про призначення на керівну посаду особи без відповідної кваліфікації; зловживання службовим становищем, перевищення повноважень і професійний тиск; розкрадання бюджетних коштів через тендерні закупівлі. Іван Львович, хочеться вірити, що слід “виноградівського кумівства” не стане вище закону”– повідомила Олена Мудра.

Скандал навколо угорськомовної школи на Закарпатті набирає обертів
Скандал навколо угорськомовної школи на Закарпатті набирає обертів
Скандал навколо угорськомовної школи на Закарпатті набирає обертів

Згодом Олена Мудра  повідомила про призначення тимчасового директора:

“У Виноградівській ЗОШ #3 Perényi Zsigmond Középiskola новий т.в.о. директора – Анета Міндак. Що ще вчора вона була керівницею Виноградівського НВК #6 (вул. Першотравнева), але раптово, теж вчора, звільнилась за згодою сторін і погодилась від сьогодні замінити звільнену вчора Gabriella Homoki з посади директора. Тобто, усі три накази – звільнення Гомокі і Міндак, та призначення Міндак датовані 13 травня 2021 роком. Копії наказів про звільнення-призначення в Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району мені не надали, посилаючись на відсутність в КУ фахівця по кадровим питанням на момент запиту. Зате керівництво освіти Виноградова прокоментувало цей треш. Про це у завтрашньому матеріалі. Зараз мені б хотілось залізти в голову міському голові Степану Бочкаю, щоб зрозуміти, чи усвідомлює він що несе відповідальність за такі професійні переслідування освітян, адже Свищо – його підлеглий”.

Але історія набирає обертів.

“В угорськомовній школі Perényi Zsigmond Középiskola нове керівництво ввело цензуру. Зокрема із сторінки школи у мережі Фейсбук був видалений допис про звернення колективу школи до голови Виноградівська міська рада, голови Берегівська районна рада та народних депутатів-виноградівців Andrii Zhupanyn і Владіслава Поляка (https://www.facebook.com/poliakvladislav ) у зв’язку із політичним звільненням директора цієї школи Gabriella Homoki. Крім того там йшлося, що звернення підтримали батьки учнів школи. Як добре вчасно робити скріншоти.

Пруфи, що цей допис існував – тут:https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2535723060070893&id=100008996712028https://goloskarpat.info/power/609e3601ae2b0/

Ну і звернення ж і так надіслані, але приховувати від людей правду про свої безчинства і просто брехати – це стиль команди першого кримінального нардепа-кнопкодава в історії українського парламентаризму, якому Офіс Генпрокурора вручив за це підозру.

Залишити відповідь