Держсекретар Канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Янош Потапа не зміг потрапити в Україну через заборону на в’їзд іноземців, а не через політичні причини. Так МЗС України відповіло на слова консула генконсульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті.

«Неможливість в’їзду пов’язана з введеними Урядом України обмеженнями на в’їзд іноземців у контексті протидії пандемії коронавірусу, що добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру. Вважаємо неприпустимими висловлювання консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті. Така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин. Ми очікуємо, що будуть зроблені відповідні висновки»

— Заява МЗС України

У МЗС додали, що у зв’язку із ситуацією до відомства запросять посла Угорщини в Україні.

Потапі планував відвідати церемонію відкриття школи №10 в Ужгороді, що відбулася 3 вересня.

«Реконструкція навчального закладу відбулася за фінансування угорського уряду, однак його приїзд був заблокований через нещодавнє рішення Києва про заборону в’їзду іноземців. Україна могла зробити виняток для урядової делегації з Будапешта на чолі з Потапі, але відмовилася це робити», – заявив угорський консул Ласло Куті.

Залишити відповідь